Kategorie

Slevy

Vinařství Počet vinařství: 49

na stránku
Zobrazeno 1 – 30 z 49 položek
 • Abbia Nova

  Rodinné vinařství Abbia Nova najdeme ve vinařské obci Piglio, jednom z vinařských center regionu Lazio. Celá produkce vinařství je organická s použitím biodynamických přístupů a převažují v ní vína ze dvou tradičních odrůd regionu Lazio – Cesanese v červených a Passerina v bílých. Vinařství – nebo spíše farmu – vede Daniele Proietti, pomáhají mu bratranec Pierluca a kamarádka Barbara, společně se starají o 7 hektarů vinic, olivovníkový a ořešákový háj a také zeleninovou a bylinkovou zahradu.

 • Ariano, Cantina

  Vinařství Cantina Ariano se nachází v severní části Apulie, jednoho z nejjižněji položených regionů Itálie. Produkce vinařství zahrnuje odrůdy typické pro tuto oblast, konkrétně bílá vína z odrůd Bombino Bianco a Falanghina a červená vína z odrůd Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo. Rodina Ariano pěstuje víno v souladu s přírodou a s důrazem na minimální dopad na životní prostředí. Část produkce je certifikovaná v organickém režimu. 

 • Barberis Osvaldo

  Vinařství Osvaldo Barberis se nachází v oblasti Langhe v jihozápadním Piemontu, přibližně 5 km jižně od města Barolo. Na zhruba 9 ha vinic pěstují tři základní červené odrůdy Piemontu: především Dolcetto a v menší míře i Barbera a Nebbiolo. Na vinicích i ve sklepě se pracuje přísně v souladu s principy šetrného přístupu k přírodě a všechna produkovaná vína jsou oficiálně ‚organicky certifikované‘.

 • Barone Cornacchia

  Rodinné vinařství Barone Cornacchia najdeme v městečku Torano Nuovo na severu regionu Abruzzo (střední Itálie) těsně u hranic s regionem Marché. Historie vinařství je dlouhá a patří k nejstarším v regionu Abruzzo – počátky rodinného majetku se datují k roku 1488, počátekintenzivní vinařské produkce do konce 19. století. V současné době vinařství vedou sourozenci Filippo a Caterina, čtvrtá generace vinařů. Vinařství obhospodařuje 60 hektarů půdy, z toho zhruba 40 hektarů vinic, všechna půda je od roku 2012 obdělávána v certifikovaném organickém režimu. Na vinicích najdeme typické odrůdy střední Itálie: modrou odrůdu Montepulciano a bílé odrůdy Passerina, Pecorino a Trebbiano.

 • Beck Judith

  Vína z produkce Judith Beck jsou odrazem její osobnosti. Jsou elegantní a čistá, jemná a hluboká, občas tvrdohlavá a ne vždy přístupná. To o sobě a svých vínech s trochou parafráze tvrdí sama Judith Beck. 

 • Beltrame, Tenuta

  Rodinné vinařství Tenuta Beltrame najdeme v městečku Bagnaria Arsa v regionu Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia), asi 20 km jižně od města Udine. Toto vinařství je v majetku rodiny Beltrame od počátku 90. let minulého století, ale jak vinařská tradice rodiny Beltrame tak i historie usedlosti samotné jsou mnohem delší. Aktuálně vinařství Tenuta Beltrame obhospodařuje asi 25 hektarů vinic, na kterých hospodaří podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale zatím bez oficiální BIO certifikace. Na vinicích najdeme jak lokální tak i mezinárodní odrůdy.

 • Bergaglio Cinzia

  Cinzia Bergaglio specializuje na produkci vín Gavi, podobně jako vinařství Castellari Bergaglio náš druhý partner z oblasti Gavi (Cinzia Bergaglio a Marco Castellari-Bergaglio jsou sestřenice a bratranec). Podobně jako většina našich partnerů, Cinzia Bergaglio zaručuje obdělávání půdy s použitím ekologicky šetrných produktů s nízkým dopadem na životní prostředí, ačkoliv vinařství formálně nežádá o certifikaci organické produkce.

 • Bocchino Eugenio

  Rodinné vinařství Eugenio Bocchino najdeme ve vinařské obci La Morra, jedné z jedenácti obcí produkční oblasti Barolo v jihozápadním Piemontu. Celá produkce vinařství je biodynamická a najdeme v ní vína ze dvou hlavních odrůd regionu Piemont – především Nebbiolo, typické pro oblast Langhe a Barolo, a v menší míře také odrůdu Barbera. O práci ve vinařství se dělí manželé Eugenio Bocchino a Cinzia Pelazza, vystudovaná agronomka a odbornice na biodynamiku.

 • Boeri Alfonso

  Vinařství Boeri Alfonso je součástí historie naší firmy, jejich vína jsem začal dovážet pro soukromou potřebu ještě před vznikem myšlenky na dovoz vína pro komerční účely. Dodnes je toto vinařství mé nejoblíbenější a nejúspěšnější - jal podle zájmu zákazníků tak i podle mnoha ocenění na soutěžích. Boeri Alfonsi je držitelem ocenění 'pětihvězdičkové vinařství' soutěže Prague Wine Trophy.    

 • Ca'dei Conti

  Rodinné vinařství Ca'dei Conti najdeme ve vinařském městečku Tregnago ve východní části regionu Valpolicella, asi 15 kilometrů severovýchodně od města Verona. Hlavou a motorem vinařství je ‚byznysmen‘ Renzo Rancan, pro kterého představuje návrat ke kořenům a únik z komerčního prostředí. Vinařství produkute tradiční vína oblasti Valpolicella, do nichž přidává nově vyšlechtěn hybridní odrůdy, což (dočasně) vyžaduje ponížení vín v klasifikaci na úroveň Veneto IGT.

 • Canina Davide

  Piemontský patriot Davide Canina je původním vzděláním inženýr a vinařský nadšenec, který se postupným vzděláváním stal someliérem, nejdříve amatérským a od roku 2008 profesionálním. Davide se ujal i role négocianta a v úzké spolupráci s týmem spolupracovníků a vybranými vinaři napříč Piemontem vytvořil dvě řady vín reprezentujících produkci vín z typických piemontskych odrůd: řadu I PARCELLARI pro vysokou gastronomii a zvláštní příležitosti a řadu Cascina Luna pro běžnou gastronomii a ‚každodenní‘ konzumaci.

 • Carpante

  Rodinné vinařství Carpante najdeme v městečku Usini na severovýchodě ostrova Sardinie, část vinic vlastní i na samém jihu ostrova. Celkem 10 hektarů vinic, ze kterých produkuje asi 60,000 láhví vína. V produkci vinařství najdeme tradiční odrůdy Sardinie  červené Cannonau, Cagnulari a Carignano a bílé Vermentino.

 • Castellari-Bergaglio

  Castellari-Bergaglio je typické rodinné vinařství, obhospodařuje asi 12 hektarů vinic a produkuje okolo 70 000 lahví vína Gavi ročně. Od samého počátku se na vinicích rodiny Bergaglio nepěstovalo jiné víno než místní odrůda Cortese, používaná k výrobě vína Gavi.

 • Ciapat di Bertello, Cascina

  Vinařství Cascina Ciapat di Bertello leží v oblasti Roero nedaleko od města Barolo, proto i zde dominuje odrůda Nebbiolo. Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali vína Roero (Nebbiolo) a Roero Arneis doplněná aromatickým vínem Dolcetto.

 • Cincinnato

  Družstevní vinařství Cincinnato Cooperativa Agricola, které sdružuje zhruba 105 drobných vinařů s celkovou rozlohou vinic více než 550 hektarů, nalezneme v městě Cori ve středu oblasti Lazio, asi 40 km jihovýchodně od Říma. Družstvo se zaměřuje na produkci vín z tradičních odrůd regionu – Cesanese a Nero Buono v červených a Bellone, Greco a Malvasia Puntinata v bílých vínech.

 • Delpero

  Rodinné vinařství Delpero najdeme ve vesničce Santo Stefano Roero v regionu Piemont, asi 10 km severovýchodně od města Alba. Vinařská tradice rodiny Delpero začala po 1. světové válce a dnes pokračuje třetí generací. V současné době vinařství Delpero pěstuje víno na 7 hektarech, na kterých hospodaří podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale zatím bez oficiální BIO certifikace. Na vinicích pěstují pouze lokální odrůdy typické pro oblast Roero.

 • Eichenwald Weine

  Družstevní vinařství Eichenwald Weine, které sdružuje zhruba 100 drobných vinařů s celkovou rozlohou vinic více než 400 hektarech, nalezneme v městě Horitschon ve středu oblasti Burgenland, což dokazuje i název samotného vinařského regionu Mittelburgenland DAC. Vedle tohoto oficiálního názvu se zde používá i neoficiální název Blaufränkischland, což naznačuje, která odrůda je zde ‚doma‘ a převládá ve výsadbě na vinicích. Další významnou odrůdou je Zweigeltrebe, vína z těchto dvou odrůd tvoří asi 95% produkce vinařství.

 • Giacomelli Anna Maria

  Rodinné vinařství Anna Maria Giacomelli najdeme na předměstí městě Pistoia na severním okraji vinařské oblasti Chianti, jedné z tradičních historických produkčních oblastí regionu Toskánsko. V produkci vinařství najdeme tři vína – jedno víno Chianti DOCG a dvě vína IGT, po jednom červené a bílé. O práci ve vinařství se dělí trio mužů – majitel Alberto Beneforti, jeho syn Alessandro a enolog Marco Raffaelli.

 • Gomba Boschetti, Cascina

  Rodinné vinařství Cascina Gomba Boschetti rodiny Gomba najdeme na okraji městečka Barolo ve východní části regionu Piemont (podoblast Langhe), známého produkcí velkých vín stejného jména. A právě vína Barolo DOCG tvoří většinu produkce vinařství. Hlavou rodiny je Sergio Gomba, dnes již sedmdesátník. Na práci ve vinařství se řadu let podílí i další generace – dcera Stefania a neteř a synovec Giulia a Andrea.

 • Humer, Weingut

  Rodinné vinařství Weingut Humer najdeme v městečku Mühlbach am Manhartsberg ve vinařském regionu Weinviertel. V současné době vinařství vedou Andreas a Margit Humer, již třetí generace rodiny vinařů, kteří převzali vinařství v roce 1996. Andreas a Margit pěstují víno na celkem 21 hektarech, vinařství není ‘bio’ certifikované, ale veškeré práce na vinici probíhají v souladu s ekologickými pravidly a zachováním regionálního charakteru vína.

 • Ivaldi Franco

  Franco Ivaldi patřil mezi první vinaře, kteří v 90. letech započali s výsadbou odrůdy Albarossa, která byla vyšlechtěna ze dvou nejdůležitějších odrůd Piemontu - Barbera a Nebbiolo. Víno Albarossa tvoří základ naší nabídky, doplněné víny z typických odrůd regionu Piemont Dolcetto a Freisa.  

 • La Ca Nova

  Rodinné vinařství La Ca Nova rodiny Rocca najdeme na okraji městečka Barbaresco ve východní části regionu Piemont (podoblast Langhe), známého produkcí velkých vín stejného jména. A právě vína Barbaresco DOCG tvoří většinu produkce vinařství. Hlavou rodiny je Pietro Rocca, na práci ve vinařství se řadu let podílí a de facto již převzali jeho synové Marco a Ivan.

 • La Carlina

  Vinařství La Carlina najdeme v městečku Grinzane Cavour na rozhraní pod-oblastí Langhe a Monferrato, kde se také nachází většina jejich vinic. Další vinice vlastní v oblasti Asti v obci Bionzo. La Carlina je mladé vinařství – a to rovnou ve dvou významech: založeno bylo v roce 2014 a vinaři jsou představitelé mladé „hipster“ generace, sourozenci Camilla a Francesco Scavino. 

 • La Colombera

  Z nabídky vinařství La Colombera jsme pro Vás vybrali vína z odrůd typických pro produkční oblast Colli Tortonesi - Croatina a Timorasso, z nich vinařství vytváří famózní vína, doplněná o vína Barbera a Nibbió. 

 • La Tordera

  Rodinné vinařství Azienda Agricola La Tordea najdeme ve vinařské obci Vidor, nedaleko od známějšího vinařského města Valdobbiadene. Práci ve vinařství řídí bratři Paolo a Renato Vettoretti, čtvrtá generace vinařů. Produkty vinařství nejsou oficiálně organické, ale veškeré práce na vinici i ve sklepě probíhají v souladu s potřebami přírody.

 • La Torre del Nano

  Rodinné vinařství La Torre del Nano najdeme v známém vinařském městečku Offida na jihu regionu Marché ve střední Itálii. Historie vinařství je poměrně krátká, formálně bylo založeno v roce 2015, ale historie pěstování vína je mnohem delší. V současné době vinařství La Torre del Nano obhospodařuje 12 hektarů půdy s vinicemi, olivovými háji i zemědělskou půdou. Všechna půda je obdělávána v organickém režimu. Na vinicích najdeme typické odrůdy střední Itílie: Montepulciano a Sangiovese v modrých odrůdách a Passerina a Pecorino v bílých odrůdách.

 • Le Masciare

  Vinařství Societa Agricola Le Masciare najdeme v poblíže městečka Paternopoli v Kampánii, asi 60 km východně od Neapole. Historie vinařství v jeho současné podobě je relativně krátká, ale navazuje na dlouholeté tradice. V současné době společnost Le Masciare obhospodařuje asi 11 hektarů vinic, z toho 7 hektarů osázených odrůdou Aglianco a necelé 4 hektary osázené bílými odrůdami Fiano, Greco a Coda di Volpe. Roční produkce je asi 50,000 láhví vína produkovaných v režimu integrované produkce s postupným přechodem na certifikovanou organickou produkci.

 • Montalbera

  Vinařství Montalbera se silně angažuje v programu za záchranu odrůdy Ruché, v minulosti oblíbené, která v druhé polovině minulého století téměř vymizela. Kromě vín Ruché doporučujeme Vaší pozornosti i výtečná vína z odrůdy Barbera a Viognier. 

 • Monte Novo e Figueirinha

  Společnost Monte Novo e Figueirinha produkuje vína odrůdová i kupáže, ve kterých zpravidla kombinuje vína z lokálních odrůd s některou z globálních odrůd. Doporučujeme především vína z odrůdy Touriga Nacional, 'rodinného stříbra' portugalského vinařství.

Zobrazeno 1 – 30 z 49 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne