Kategorie

Slevy

Vinařství Beltrame, Tenuta

Rodinné vinařství Tenuta Beltrame najdeme v městečku Bagnaria Arsa v regionu Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia), asi 20 km jižně od města Udine. Toto vinařství je v majetku rodiny Beltrame od počátku 90. let minulého století, ale jak vinařská tradice rodiny Beltrame tak i historie usedlosti samotné jsou mnohem delší. Aktuálně vinařství Tenuta Beltrame obhospodařuje asi 25 hektarů vinic, na kterých hospodaří podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale zatím bez oficiální BIO certifikace. Na vinicích najdeme jak lokální tak i mezinárodní odrůdy.

Rodinné vinařství Tenuta Beltrame najdeme v městečku Bagnaria Arsa v regionu Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia), asi 20 km jižně od města Udine. Vinařská tradice rodiny Beltrame trvá po mnoho generací, ale ne v současném prostředí. Nová etapa započala v roce 1991, kdy rodina Beltrame zakoupila zemědělskou usedlost v Bagnaria Arsa, konkrétně jeho části Privano, asi 2 km východně od centra města. Historie usedlosti sahá až do 17. století (její založení je datováno do roku 1681 – tento rok je zobrazen na etiketách vín základní řady), kdy šlechtický rod Antonini z Udine tuto usedlost vybudovala a používala jako svoji rezidenci. Bohužel, v době kdy přichází rodina Beltrame, byla usedlost značně zanedbaná a vyžádala si spoustu úsilí a finačních prostředků k návratu do původní formy. Ale velkou výhodou bylo, že k usedlosti patřilo 40 hektarů půdy výtečné pro pěstování vína. Tato oblast patří mezi tradiční vinařské regiony, kde bylo víno pěstováno již v době antických Římanů. Půda je převážně písčitá a jílovitá s vysokým obsahem minerálních solí, to spolu s výrazným vlivem blízkého moře (vzdáleného asi 15 kilometrů), vytváří výborný terroir pro pěstování vína.


V současné době vinařství Beltrame obhospodařuje asi 25 hektarů vinic, na kterých hospodaří podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale zatím bez oficiální BIO certifikace. Na vinicích najdeme jak zástupce tradičních furlánských odrůd – v modrých Pignolo, Refosco dal Penduncolo Rosso, Schioppettino a Tazzelenghe, v bílých Friulano, Ribolla Gialla a Verduzzo, tak i mezinárodních odrůd – v modrých Cabernet Sauvignon, Merlot a Rulandské modré (Pinot Nero), v bílých Chardonnay, Rulandské šedé (Pinot Grigio) a Sauvignon. Z produkce vinařství Tenuta Beltrame jsme pro Vás přivezli vína převážně z lokálních odrůd: dvě odrůdová červená vína – Refosco dal Peduncolo Rosso, Friuli DOC v ‘základním provedení’ a Tazzelenghe, IGT delle Trevenezie z ‘cru’ vinice Augusta, a tři bílá vína – dvě odrůdová vína v ‘základním provedení’, lokální odrůda Ribolla Gialla, IGT Venezia Giulia a populární Pinot Grigio, Friuli DOC a jedno cuvee (Friulano, Chardonnay a ‘špetka’ Verduzzo) z ‘cru’ vinice Augusta Pribus, IGT delle Venezie, víno inspirované stylem oxidativních vín z francouzského regionu Jura. Věřím, že vína (nejen) z typických odrůd severovýchodní Itálie budou pro Vás zajímavým zpestřením naší nabídky!

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne