Slevy

Ryzlink vlašský

Ryzlink vlašský je bílá odrůda, která je pěstována v zemích střední Evropy a západního Balkánu. Kromě názvu nemá nic společného s rozšířenější odrůdou Ryzlink rýnský. Původ odrůdy je nejasný - některé teorie jej kladou do Francie odkud se přes německé země (nutno dodat, že v současné době se v Německu skoro nevyskytuje) dostal až do Rakouska a d...

Ryzlink vlašský je bílá odrůda, která je pěstována v zemích střední Evropy a západního Balkánu. Kromě názvu nemá nic společného s rozšířenější odrůdou Ryzlink rýnský. Původ odrůdy je nejasný - některé teorie jej kladou do Francie odkud se přes německé země (nutno dodat, že v současné době se v Německu skoro nevyskytuje) dostal až do Rakouska a dalších zemí regionu, další teorie klade původ odrůdy do Itálie, tomu odpovídá i český název odrůdy a také v několika dalších jazycích (Olaszrizlink, Riesling Italiko,...), v neposlední řadě je teorie, že se jedná o klon odrůdy Grasevina hojně rozšířené v Chorvatsku.

Odrůda dává typicky vína se zeleno-žlutým zbarvením, zpravidla lečí - ale v závislosti na půdních podmínkách mohou být i plnější - s příjemnými kyselinkami, v aroma můžeme najít květinové i ovocné vůně. Vína z ryzlinku vlašského jsou zpravidla určena ke konzumaci během několika roků, bez ambicí pro dlouholetou archivaci.  

Zobrazit

Ryzlink vlašský Je zde 1 produkt.

Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
  • 255 Kč

    Ryzlink vlašský je středně plné víno, hrozny pochází ze dvou vinic s různým podložím, ze kterých získává jak příjemnou mineralitu tak i pěknou strukturu a aroma. Vhodný společník k párování s jídlem - od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého masa, těstoviny až po talíř středně vyzrálých sýrů na závěr. Víno je vyprodáno, čekáme na nový ročník.

    255 Kč
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne