Katalog

Povolené filtry:
  Výrobce
  Země původu
  Region
  Ročník
  Alkohol
  Archivace
  Ocenění
  Obsah cukru
  Odrůda
  Bio

  Slevy

  Bordeaux  Počet produktů: 27

  Podkategorie

  • Pomerol

   Pomerol je vinařská vesnice a apelace, která se nachází na pravém břehu řeky Garrony. Pomerol je ze všech významných apelací regionu Bordeaux rozlohou nejmenší, ale nachází se zde řada z nejslavnějších chateau bordeauxského regionu – Pétrus, Lafleur, Le Pin, L'Evangile, Vieux Chateau Certan, La Conseillante, Trotanoy.... Všechna tato slavná chateau se nacházejí v jihovýchodní části Pomerolu. Převažují zde jílovité půdy, ideální pro pěstování Merlotu (který je v Pomerolu a obecně 'na pravém břehu' převládající odrůdou), směrem k St. Émilionu ale přibývá štěrku, což znamenitě svědčí odrůdě Cabernet Franc. I řada jednotlivých vinohradů obsahuje směs obou půd. Mikroklima Pomerolu řadí toto místo k ranějším oblastem, réva zde dozrává dříve, než v sousedním St. Émilionu. Právě díky tomuto faktu se zdejší vinaři zpravidla dočkají vynikající zralosti hroznů i ve složitějších ročnících.

   Pomerol je jedinou významnou bordeauxskou apelací, která nemá klasifikaci vín (Cru a Grand Cru Classé typická pro ostatní apelace) - všechna vína nesou označení AOC Pomerol včetně těch nejprestižnějších jako jsou Petrus, Le Pin nebo Lafleur. I tato skutečnost souvisí především s malou rozlohou zdejších vinohradů. Vzhledem k omezené produkci se víno mnoha místních producentů prodá přímo ze chateau uzavřenému okruhu tradičních klientů a jen výjimečně se dostane na trh.

  • Médoc

   Médoc je region v departementu Gironde na levém břehu ústí řeky Garonny severně od města Bordeaux, které dává jméno celému vinařskému regionu. Jméno Médoc pochází z výrazu (Pagus) Medullicus neboli země Medullů, jak se nazývali zdejší galští obyvatelé. I když se v Médocu setkáme i s borovými lesy a písčitými plážemi, oblast vděčí za svůj ekonomický rozvoj především produkci červeného vína.

   Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu zde panuje poměrně mírné podnebí a značné množství dešťových srážek způsobuje časté problémy s hnilobou. Všeobecně se má za to, že charakter médockých vín má svůj původ v půdě. Přestože je zdejší terén převážně plochý, má půda vynikající odvodňovací schopnost a zvýšený podíl štěrku jí umožňuje podržet teplo, což napomáhá procesu dozrávání bobulí a podporuje rozrůstání kořenového systému. Základními půdními typy jsou garonský a pyrenejský štěrk a jílovitý vápenec s nesmírně rozmanitými vlastnostmi. Jsou zde též četné úseky s těžkými půdami bohatými na jíl a nepropouštějícími vodu a kromě vinic jsou tu více patrné i jiné druhy zemědělské činnosti, než je tomu dále na jih, nicméně vinařství je dominantní - osázená plocha vinic tvoří asi 35% plochy poloostrova.

   Médoc AOC je apelace (Appellation d'Origine Contrôlée) pro vína z vinařské oblasti Bordeaux na levém břehu ústí řeky Garonny, jež zahrnuje severní část vinařského pásu procházejícího celým poloostrovem. V rámci apelace Médoc jsou tyto subregiony: Haut-Médoc AOC, Margaux AOC, Listrac-Médoc AOC, Moulis-en-Médoc AOC, Saint-Julien AOC, Pauillac AOC Sain-Estéphe AOC. Teoreticky může být název apelace (Médoc AOC) použit pro veškerá vína vyrobená ve vymezené oblasti na poloostrově, ale praxi se však tato možnost využívá jen zřídka, neboť jednotlivé subapelace v rámci AOC Médoc mají mnohem vyšší prestiž.

  • Saint-Julien
  • Saint-Estéphe
  • Pauillac
  • Pessac-Léognan/Graves
  • Saint-Émilion
  • Bordeaux Superieur
  Zobrazeno 1 – 27 z 27 položek
  Zobrazeno 1 – 27 z 27 položek

  Je Vám více než 18 let?

  Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

  Ano Ne