Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

La Devise de Lilian 2017, Cru Bourgeois Superieur, St. Estephe

X1708

Nový produkt

Druhé víno z Chateau Lilian Ladouys je příjemné čerstvé víno s vůní zralého červeného ovoce. V chuti opět dominuje zralé červené ovoce. Harmonické víno s polo-plným tělem. Společník pro snoubení s jídlem, doporučujeme pro párování s pokrmy z červeného masa nebo výběrem polozralých a vyzrálých sýrů.  

Více informací

485 Kč s DPH

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvaintenzivní rubínová
Vůněpřevládá zralé červené ovoce, cítíme i kořenité tóny
Chuťv polo-plném těle dominuje chuť zralého červeného ovoce, na patře působí sametovým dojmem, v samém závěru cítíme i jemné třísloviny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2017
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k pokrmům z červeného masa anebo výběru polozralých a vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Vinice se nachází se v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (levý břeh řeky Garonny nedaleko jejího ústí), půda je převážně štěrková s naplaveninami, průměrné stáří keřů je asi 25 roků. Osázené odrůdy: zhruba dvě třetiny vinice jsou osázeny odrůdou Cabernet Sauvignon, jedna třetina plochy odrůdou Merlot, doplňuje je odrůdy Cabernet Franc s několika procenty výsadby.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích od konce září (Merlot a Petit Verdot) až do druhé poloviny října (Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc). Složení odrůd v tomto ročníku: 50% Cabernet Sauvignon, 45% Merlot a malé množství Cabernet Franc a Petit Verdot. Po fermentaci proběhlo zrání v nových barrique soudcích po dobu 12 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne