Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Reserve du Chateau Croix Mouton 2014, AOP Bourgeois Superieur

X1414

Nový produkt

Víno Reserve du Croix Mouton 2014 je 'druhé' víno vinařství a nabízí vůní plnou zralého ovoce, čokolády a vanilky. V chuti opět dominují zralé černé třešně, lékořice a mladé dubové dřevo, je pěkně vyrovnaná a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena!

Více informací

345 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 311 Kč Až do 207 Kč
12 293 Kč Až do 621 Kč

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvarubínová
Vůněpřipomíná zralé červené ovoce, vanilku a tabák
Chuťpříjemné a harmonické víno, na patře dominuje zralé červené ovoce, lékořice a mladé dubové dřevo
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2014
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru sýrů

Více informací

Vinice

Vinice s celkovou rozlohou přibližně 70 hektarů jsou rozptýleny na několika místech v rámci katastru obce Lugon-et-I'lle-du-Carnay spadající do oblasti Bordeaux Superieur. Vinice se nachází v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (pravý břeh řeky Dordogne (sousedí s oblastí Fronsac), půda je převážně štěrková s naplaveninami, průměrné stáří keřů je asi 40 roků. Osázené odrůdy: dominuje odrůda Merlot, doplněná odrůdami Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Petit Verdot, vždy  několika procenty výsadby. Hustota výsadby od 3600 do 6000 hlav na hektar, podle vinice.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích v druhé polovině září (Merlot) a okolo poloviny října (Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Petit Verdot). Složení odrůd v tomto ročníku: 95% Merlot a 4.5% Cabernet Franc a 0.5% Petit Verdot. Po fermentaci (25 dnů pro Merlot a 19 dnů pro Cabernet Franc a Petit Verdot) proběhlo zrání v nových barrique soudcích po dobu 4 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Château Croix Mouton patří mezi nejpopulárnější vína kategorie cru bourgeois. Leží nedaleko od Dordony v obci Lugon-et-I'lle-du-Carnay, poblíže městečka Fronsac. Patří do skupiny známého vinaře Jean-Philippe Janoueix.  

Produkce

Asi 200,000 lahví 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne