Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Reserve du Chateau Croix Mouton 2014, AOP Bourgeois Superieur

Reserve du Chateau Croix Mouton 2014, AOP Bourgeois Superieur

X1414

Nový produkt

Víno Reserve du Croix Mouton 2014 je 'druhé' víno vinařství a nabízí vůní plnou zralého ovoce, čokolády a vanilky. V chuti opět dominují zralé černé třešně, lékořice a mladé dubové dřevo, je pěkně vyrovnaná a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena!

Více informací

328 Kč s DPH

-5%

 345 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 304 Kč Až do 248 Kč

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvarubínová
Vůněpřipomíná zralé červené ovoce, vanilku a tabák
Chuťpříjemné a harmonické víno, na patře dominuje zralé červené ovoce, lékořice a mladé dubové dřevo
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2014
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z červeného masa a zvěřiny nebo k výběru sýrů

Více informací

Vinice

Vinice s celkovou rozlohou přibližně 70 hektarů jsou rozptýleny na několika místech v rámci katastru obce Lugon-et-I'lle-du-Carnay spadající do oblasti Bordeaux Superieur. Vinice se nachází v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (pravý břeh řeky Dordogne (sousedí s oblastí Fronsac), půda je převážně štěrková s naplaveninami, průměrné stáří keřů je asi 40 roků. Osázené odrůdy: dominuje odrůda Merlot, doplněná odrůdami Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Petit Verdot, vždy  několika procenty výsadby. Hustota výsadby od 3600 do 6000 hlav na hektar, podle vinice.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích v druhé polovině září (Merlot) a okolo poloviny října (Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a Petit Verdot). Složení odrůd v tomto ročníku: 95% Merlot a 4.5% Cabernet Franc a 0.5% Petit Verdot. Po fermentaci (25 dnů pro Merlot a 19 dnů pro Cabernet Franc a Petit Verdot) proběhlo zrání v nových barrique soudcích po dobu 4 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Château Croix Mouton patří mezi nejpopulárnější vína kategorie cru bourgeois. Leží nedaleko od Dordony v obci Lugon-et-I'lle-du-Carnay, poblíže městečka Fronsac. Patří do skupiny známého vinaře Jean-Philippe Janoueix.  

Produkce

Asi 200,000 lahví 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne