Katalog

Povolené filtry:
  Výrobce
  Země původu
  Region
  Ročník
  Alkohol
  Archivace
  Ocenění
  Příležitost
  Obsah cukru
  Odrůda
  Bio

  Slevy

  Trebbiano

  Název Trebbiano je v Itálii používán pro skupinu bílých odrůd. Původ odrůdy je podle Plinia Staršího řazen do regionu Kampánie, avšak již v té době byla zaznamenána vína téhož názvu v oblasti Toskánska a Umbrie. Jiný pramen považuje za kolébku této odrůdy do okolí řeky Trebbia v regionu Emilia-Romagna, kde je jedno z vín Trebbiano pěstováno dodn...

  Název Trebbiano je v Itálii používán pro skupinu bílých odrůd. Původ odrůdy je podle Plinia Staršího řazen do regionu Kampánie, avšak již v té době byla zaznamenána vína téhož názvu v oblasti Toskánska a Umbrie. Jiný pramen považuje za kolébku této odrůdy do okolí řeky Trebbia v regionu Emilia-Romagna, kde je jedno z vín Trebbiano pěstováno dodnes.

  Rodina Trebbiano zahrnuje řadu lokálních odrůd: Trebbiano Toscana, Trebbiano Abruzzese, Trebbiano Giallo, Trebbiano di Soave, Trbbiano Modenese, Trebbiano Romagnolo, Trebbiano Spoletino nebo Trebbianina.

  Ve 14. století bylo Trebbiano vyvezeno do Francie, kde se v průběhu staletí rozšířilo do řady regionů, a pod novým jménem Ugni Blanc se stalo populárním především v regionech na atlantickém pobřeží.    

  Zobrazit

  Trebbiano Počet produktů: 6

  Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek
  Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek

  Je Vám více než 18 let?

  Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

  Ano Ne