Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada bílých italských vín z lokálních odrůd

VM2105

Nový produkt

V květnové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých vín z lokálních odrůd z produkce tří vinařství ze tří regionů: Scriani (region Veneto) - Garganega a Trebbiano, Le Masciare (Kampanie) - Fiano a Greco a Cantina Ariano (Apulie) - Bombino Bianco a Falanghina. Shodou okolností všechna vína pochází z ročníku 2019.  Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 725 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 675 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region2x Apulie, 2x Kampánie, 2x Veneto
Barva6x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio3x BIO
Obsah cukruSuché
OdrůdaBombino Bianco, Falanghina, Fiano Garganega, Greco a Trebbiano
Ročník2019
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín
PříležitostGastronomie
Jídlok lehké středomořské kuchyni - pokrmům z ryb a mořských plodů nebo bílého masa, zeleninovým salátům; detailní doporučení viz popis jednotlivých vín

Více informací

V květnové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých vín z lokálních odrůd z produkce tří vinařství ze tří regionů: Scriani (region Veneto) - Garganega a Trebbiano, Le Masciare (Kampanie) - Fiano a Greco a Cantina Ariano (Apulie) - Bombino Bianco a Falanghina. Shodou okolností všechna vína pochází z ročníku 2019. 

Vinařství Scriani (region Veneto)

Z vinařství Scriani Vám představíme jedno cuvée a jedno odrůdové vína, obě typická pro oblast Valpolicella: 

Custoza DOC 2019. Jediné cuvée v tomto výběru založené na lokálních odrůdách Garganega a Trebbiano, je lehké svěží víno, vhodné k výraznějším úpravám ryb a drůbeži.

Soave DOC 2019. Víno z odrůdy Garganega, je elegantní aromatické víno, vhodné k širokému spektru pokrmů - od polévek přes předkrmy, pokrmy z ryb, těstoviny až po tepelně upravenou zeleninu nebo pokrmy z vajec.

Poznámka: úmyslně jsem do výběru zařadil dvě vína z lokálních odrůd a vynechal víno Pinot Grigio delle Venezie DOC 2019. Pokud jste ‚zapřísáhlý/á přítel/kyně‘ odrůdy Pinot Grigio a přejete si toto víno zařadit do výběru namísto jednoho z výše uvedených vín, napište své přání do poznámky k objednávce. Rádi Vaše přání splníme J

Vinařství Le Masciare (region Kampánie)

Z vinařství Le Masciare Vám představíme vína ze dvou nejznámějších odrůd jižní Itálie – Fiano a Greeco: 

Fiano di Avelino DOCG 2019. Víno se představuje výrazným aroma tropického ovoce, příjemnou mineralitou a kyselinkou. Výtečné k rybám, bílému masu, zeleninovým pokrmům nebo čerstvým sýrům.

Greco di Tufo DOCG 2019. Greco je starobylá bílá odrůda původem z Kampánie, kde se také v současnosti nejčastěji setkáme. Ale můžeme ji v menším měřítku nalézt v mnoha regionech jižní a střední Itálie. Víno Greco di Tufo se představuje ovocným aroma v kombinaci s výraznou mineralitou pocházející ze sopečné půdy. Výtečné k rybám, rizotu, bílému masu, pokrmům ze zeleniny nebo k čerstvým sýrům.  

Vinařství Cantina Ariano (region Apulie)

I z vinařství Cantina Ariano Vám představíme vína ze dvou odrůd, typických pro region Apulie – Bombino Bianco a Falanghina: 

Sogno di Volpe Bianco 2019, Puglia IGT Bombino Bianco. Hrozny k výrobě vína Sogno di Volpe pochází z nejlepší vinice vinařství a k výrobě jsou použity jen nejlepší hrozny. Výsledkem je lehké čerstvé víno s příjemnou aromatikou a nižší kyselinkou, doporučujeme k pokrmům z ryb a mořských plodů a čerstvým sýrům, obzvláště z ovčího mléka, nebo k posezení ‚jen tak‘. 

Falanghina 2019, Puglia IGT Falanghina. Elegantní bílé víno z odrůdy Falanghina se představuje výrazným ovocným charakterem, typickým pro tuto odrůdu a zdůrazněným zráním na kvasničných kalech. Ideální pro milovníky aromatických vín s výraznou kyselinkou. Doporučujeme k pokrmům z ryb a bílého masa a čerstvým (zvláště kozím) sýrům. 

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

A pokud máte rádi růžová vína, která k májovým dnům a večerům patří, podívejte se na na naši nabídku růžových vín. Celý měsíc květen nabízíme na růžová vína zajímavé slevy :-)

Přeji Vám pevné zdraví a mnoho příjemných zážitků z pěkných vín, třeba těch z výše uvedené nabídky. Zatím jen v úzkém rodinném kruhu. A všem zdraví a pohodu! :-)

Obsah balení

 • 265 Kč
  1 x

  Vína Custoza, kupáž založená na lokálních odrůdách Garganega a Trebbiano, je lehké svěží víno, vhodné k výraznějším úpravám ryb a drůbeži.  Víno je vyprodané. Pracujeme na doplnění našich zásob. Doporučujeme Vaší pozornosti víno Soave ze stejného vinařství. 

  265 Kč
 • 311 Kč  345 Kč  -10%
  1 x

  Víno Greco di Tufo se představuje ovocným aroma v kombinaci s výraznou mineralitou pocházející ze sopečné půdy. Výtečné k rybám, rizotu, bílému masu, pokrmům ze zeleniny nebo k čerstvým sýrům.   Poslední láhve.

  311 Kč  345 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne