Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Custoza DOC 2021

S322

Nový produkt

Vína Custoza, kupáž založená na lokálních odrůdách Garganega a Trebbiano, je lehké svěží víno, vhodné k výraznějším úpravám ryb a drůbeži. 

Poslední láhve.

Více informací

212 Kč s DPH

-20%

 265 Kč s DPH 

Parametry

Země původuItálie
RegionVeneto
Barvaslámově žlutá
Vůněpříjemná intenzivní kombinace ovocných vůní
Chuťlehké elegantní víno, zakulacené a lehce pikantní v závěru
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Garganega, Cortese, Trebbiano, Malvasia a Tocai
Ročník2021
Alkohol12.5 %
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné jako aperitiv, k předkrmům a pokrmům z ryb i výraznějších - grilované nebo s omáčkami - nebo k drůbeži

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Tenuta Monte Corno na úbočí kopce Monte St. Urbano v obci Fumante. Terasy s jižní orientací, stáří keřů od 10 do 25 roků, hustota keřů 3,000 hlav na hektar; složení půdy je založeno na jílovitých půdách s příměsí šedého vápence (pro odborníky: usazeniny z mořského dna v období eocénu :-) ) a čedičových tufů,

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá počátkem července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v polovině září. Fermentace proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě po dobu 14 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 3 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi asi 2 měsíce, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Oblast Valpolicella byla známá produkcí vína již v období antického Říma. Při vyslovení 'vína Valpolicella' si zpravidla představíme červená vína - kupáže založené na třech modrých odrůdách: Corvina (a jí příbuzná Covinone), Molinara a Rondinella.  Ale to není vše, Valpolicella je také domovem pro lehká svěží bílá vína založená na lokálních odrůdách Garganega a Trebbiano. A právě kupáž těchto dvou odrůd doplněná menším množstvím vín z odrůdy Cortese (v Piemontu z ní vznikají známá vína Gavi), Malvasia a 'jako koření' i troška odrůdy Tocai tvoří víno Custoza: lehké čerstvé víno vhodné k pokrmům z ryb (i ve výraznějších úpravách - grilované nebo s omáčkami) nebo drůbeži, také příjemné jako aperitiv. 

Produkce

Asi 3,500 lahví ročně.

Další ocenění

Annuario dei Migliori Vini Italiani (Luca Maroni) 2022: 90 bodů

Vínařství Scriani bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2020 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne