Slevy

Pomerol

Pomerol je vinařská vesnice a apelace, která se nachází na pravém břehu řeky Garrony. Pomerol je ze všech významných apelací regionu Bordeaux rozlohou nejmenší, ale nachází se zde řada z nejslavnějších chateau bordeauxského regionu – Pétrus, Lafleur, Le Pin, L'Evangile, Vieux Chateau Certan, La Conseillante, Trotanoy.... Všechna tato slavná chat...

Pomerol je vinařská vesnice a apelace, která se nachází na pravém břehu řeky Garrony. Pomerol je ze všech významných apelací regionu Bordeaux rozlohou nejmenší, ale nachází se zde řada z nejslavnějších chateau bordeauxského regionu – Pétrus, Lafleur, Le Pin, L'Evangile, Vieux Chateau Certan, La Conseillante, Trotanoy.... Všechna tato slavná chateau se nacházejí v jihovýchodní části Pomerolu. Převažují zde jílovité půdy, ideální pro pěstování Merlotu (který je v Pomerolu a obecně 'na pravém břehu' převládající odrůdou), směrem k St. Émilionu ale přibývá štěrku, což znamenitě svědčí odrůdě Cabernet Franc. I řada jednotlivých vinohradů obsahuje směs obou půd. Mikroklima Pomerolu řadí toto místo k ranějším oblastem, réva zde dozrává dříve, než v sousedním St. Émilionu. Právě díky tomuto faktu se zdejší vinaři zpravidla dočkají vynikající zralosti hroznů i ve složitějších ročnících.

Pomerol je jedinou významnou bordeauxskou apelací, která nemá klasifikaci vín (Cru a Grand Cru Classé typická pro ostatní apelace) - všechna vína nesou označení AOC Pomerol včetně těch nejprestižnějších jako jsou Petrus, Le Pin nebo Lafleur. I tato skutečnost souvisí především s malou rozlohou zdejších vinohradů. Vzhledem k omezené produkci se víno mnoha místních producentů prodá přímo ze chateau uzavřenému okruhu tradičních klientů a jen výjimečně se dostane na trh.

Zobrazit

Pomerol V této kategorii není žádné zboží.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne