Slevy

Coda di Volpe

Coda di Volpe ("ocas lišky") je starodávní odrůda, která se v  jižní Itálii pěstuje již od antických dob. Původní oblast rozšíření spadá do oblasti regionu Kampánie. Název odrůdy je odvozen od dlouhých válcových hroznů, které vzdáleně připomínají liščí ocas. Odrůda Coda di Volpe dává vína s ovocným (citrusy, exotické ovoce) a kořenitým (pepřovit...

Coda di Volpe ("ocas lišky") je starodávní odrůda, která se v  jižní Itálii pěstuje již od antických dob. Původní oblast rozšíření spadá do oblasti regionu Kampánie. Název odrůdy je odvozen od dlouhých válcových hroznů, které vzdáleně připomínají liščí ocas. Odrůda Coda di Volpe dává vína s ovocným (citrusy, exotické ovoce) a kořenitým (pepřovité tóny) charakterem a obvykle nižší kyselinkou. Používá se jak do kupáží tak i pro výrobu odrůdových vín - například známé víno je Lacryma Christi pěstované na svazích sopky Vesuv.

Pozor: nepleťme si tuto odrůdu s další lokální odrůdou Coda di Pecora ("ocas lišky") :-) Tyto dvě odrůdy byly dříve považovány za variety téže odrůd, ale nejnovější výzkumy DNA ukázaly, že se jedná o dvě různé odrůdy.  

Zobrazit

Coda di Volpe V této kategorii není žádné zboží.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne