Katalog

Povolené filtry:
  Výrobce
  Země původu
  Region
  Ročník
  Alkohol
  Archivace
  Ocenění
  Příležitost
  Obsah cukru
  Odrůda
  Bio

  Slevy

  Falanghina

  Falanghina patří mezi staré italské odrůdy, její kořeny sahají až do antické doby. Podle některých pramenů je Falanghina totožná s odrůdou Falernian, která byla nejoblíbenější odrůdou v antické době. Postupem času ustoupila do pozadí, ale od přelomu tisíciletí si k ní italští vinaři opět nachází cestu a plochy vinic osázené touto odrůdou neustál...

  Falanghina patří mezi staré italské odrůdy, její kořeny sahají až do antické doby. Podle některých pramenů je Falanghina totožná s odrůdou Falernian, která byla nejoblíbenější odrůdou v antické době. Postupem času ustoupila do pozadí, ale od přelomu tisíciletí si k ní italští vinaři opět nachází cestu a plochy vinic osázené touto odrůdou neustále rostou, v současné době je celková plocha asi 3,000 ha, z toho asi 90% v Kampánii, odkud Falanghina historicky pochází, a dále jsou vinice v Apulii a v menší míře v Abruzzo. V dalších regionech se odrůdou Falanghina setkáme jen vzácně. A mimo území Itálie se Falanghina prakticky nevyskytuje.

  Zobrazit

  Falanghina Počet produktů: 3

  Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
  • 1 725 Kč

   V květnové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých vín z lokálních odrůd z produkce tří vinařství ze tří regionů: Scriani (region Veneto) - Garganega a Trebbiano, Le Masciare (Kampanie) - Fiano a Greco a Cantina Ariano (Apulie) - Bombino Bianco a Falanghina. Shodou okolností všechna vína pochází z ročníku 2019.  Ochutnejte a najděte si to svoje...

   1 725 Kč
  • 260 Kč  325 Kč  -20%
   Výprodej!

   Elegantní bílé víno z odrůdy Falanghina se představuje výrazným ovocným charakterem, typickým pro tuto odrůdu a zdůrazněným zráním na kvasničných kalech. Ideální pro milovníky aromatických vín s výraznou kyselinkou. Doporučujeme k pokrmům z ryb a bílého masa a čerstvým (zvláště kozím) sýrům. 

   260 Kč  325 Kč  -20%
  • 311 Kč  345 Kč  -10%

   Víno Falanghina se představuje výrazným aroma květů středomořských keřů, na patře cítíme jemnou chuť citrusů a tropického ovoce v kombinaci s příjemnou mineralitou a kyselinkou. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu, zeleninovým salátům nebo čerstvým sýrům.   

   311 Kč  345 Kč  -10%
   Sleva!
  Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

  Je Vám více než 18 let?

  Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

  Ano Ne