Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Falanghina Ariano 2021, Puglia IGT Falanghina

A123

Nový produkt

Elegantní bílé víno z odrůdy Falanghina se představuje výrazným ovocným charakterem, typickým pro tuto odrůdu a zdůrazněným zráním na kvasničných kalech. Ideální pro milovníky aromatických vín s výraznou kyselinkou. Doporučujeme k pokrmům z ryb a bílého masa a čerstvým (zvláště kozím) sýrům. 

Více informací

260 Kč s DPH

-20%

 325 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 244 Kč Až do 488 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionApulie
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaFalanghina
Ročník2021
Alkohol14.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z rovinaté vinice, půda převážně jílovito-vápenitá.

Výroba

Ruční sklizeň probíhá v první polovině října. Po jemném lisování probíhá fermentace při řízené teplotě, mošt zůstal asi 8 hodin ve styku se slupkami při nízké teplotě; neproběhlo jablečno-mléčné kvašení. Zrání probíhá v nerezovém tanku po dobu 6 měsíců, celou dobu na kvasničných kalech. Následuje lahvování a další ležení na lahvi po dobu 2 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Falanghina patří mezi staré italské odrůdy, její kořeny sahají až do antické doby. Podle některých pramenů je Falanghina totožná s odrůdou Falernian, která byla nejoblíbenější odrůdou v antické době. Postupem času ustoupila do pozadí, ale od přelomu tisíciletí si k ní italští vinaři opět nachází cestu a plochy vinic osázené touto odrůdou neustále rostou, v současné době je celková plocha asi 3,000 ha, z toho asi 90% v Kampánii, odkud Falanghina historicky pochází, a dále jsou vinice v Apulii a v menší míře v Abruzzo. V dalších regionech se odrůdou Falanghina setkáme jen vzácně. A mimo území Itálie se Falanghina prakticky nevyskytuje.

Řada 'I Classici' ("Klasiky") představuje tři typické odrůdy Apulie (kromě bílé Falanghina i dvě modré Negroamaro a Primitivo) a má za cíl být naším průvodcem regionem Apulie a jeho tradičními víny. Elegantní bílé víno z odrůdy Falanghina je jedním z nich, ideální pro milovníky aromatických vín s výraznou kyselinkou.

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold" pro ročník 2019

PWT 2019: Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro ročník 2018

PWT 2018: Regionální šampión a Zlatá medaile (Prague Gold) pro víno ročníku 2017

Vínařství Cantina Ariano bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne