Slevy

Médoc

Médoc je region v departementu Gironde na levém břehu ústí řeky Garonny severně od města Bordeaux, které dává jméno celému vinařskému regionu. Jméno Médoc pochází z výrazu (Pagus) Medullicus neboli země Medullů, jak se nazývali zdejší galští obyvatelé. I když se v Médocu setkáme i s borovými lesy a písčitými plážemi, oblast vděčí za svůj ekonomi...

Médoc je region v departementu Gironde na levém břehu ústí řeky Garonny severně od města Bordeaux, které dává jméno celému vinařskému regionu. Jméno Médoc pochází z výrazu (Pagus) Medullicus neboli země Medullů, jak se nazývali zdejší galští obyvatelé. I když se v Médocu setkáme i s borovými lesy a písčitými plážemi, oblast vděčí za svůj ekonomický rozvoj především produkci červeného vína.

Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu zde panuje poměrně mírné podnebí a značné množství dešťových srážek způsobuje časté problémy s hnilobou. Všeobecně se má za to, že charakter médockých vín má svůj původ v půdě. Přestože je zdejší terén převážně plochý, má půda vynikající odvodňovací schopnost a zvýšený podíl štěrku jí umožňuje podržet teplo, což napomáhá procesu dozrávání bobulí a podporuje rozrůstání kořenového systému. Základními půdními typy jsou garonský a pyrenejský štěrk a jílovitý vápenec s nesmírně rozmanitými vlastnostmi. Jsou zde též četné úseky s těžkými půdami bohatými na jíl a nepropouštějícími vodu a kromě vinic jsou tu více patrné i jiné druhy zemědělské činnosti, než je tomu dále na jih, nicméně vinařství je dominantní - osázená plocha vinic tvoří asi 35% plochy poloostrova.

Médoc AOC je apelace (Appellation d'Origine Contrôlée) pro vína z vinařské oblasti Bordeaux na levém břehu ústí řeky Garonny, jež zahrnuje severní část vinařského pásu procházejícího celým poloostrovem. V rámci apelace Médoc jsou tyto subregiony: Haut-Médoc AOC, Margaux AOC, Listrac-Médoc AOC, Moulis-en-Médoc AOC, Saint-Julien AOC, Pauillac AOC Sain-Estéphe AOC. Teoreticky může být název apelace (Médoc AOC) použit pro veškerá vína vyrobená ve vymezené oblasti na poloostrově, ale praxi se však tato možnost využívá jen zřídka, neboť jednotlivé subapelace v rámci AOC Médoc mají mnohem vyšší prestiž.

Zobrazit

Médoc Počet produktů: 2

Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek
Zobrazeno 1 – 2 z 2 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne