Slevy

Médoc

Médoc je region v departementu Gironde na levém břehu ústí řeky Garonny severně od města Bordeaux, které dává jméno celému vinařskému regionu. Jméno Médoc pochází z výrazu (Pagus) Medullicus neboli země Medullů, jak se nazývali zdejší galští obyvatelé. I když se v Médocu setkáme i s borovými lesy a písčitými plážemi, oblast vděčí za svůj ekonomi...

Médoc je region v departementu Gironde na levém břehu ústí řeky Garonny severně od města Bordeaux, které dává jméno celému vinařskému regionu. Jméno Médoc pochází z výrazu (Pagus) Medullicus neboli země Medullů, jak se nazývali zdejší galští obyvatelé. I když se v Médocu setkáme i s borovými lesy a písčitými plážemi, oblast vděčí za svůj ekonomický rozvoj především produkci červeného vína.

Vzhledem k blízkosti Atlantského oceánu zde panuje poměrně mírné podnebí a značné množství dešťových srážek způsobuje časté problémy s hnilobou. Všeobecně se má za to, že charakter médockých vín má svůj původ v půdě. Přestože je zdejší terén převážně plochý, má půda vynikající odvodňovací schopnost a zvýšený podíl štěrku jí umožňuje podržet teplo, což napomáhá procesu dozrávání bobulí a podporuje rozrůstání kořenového systému. Základními půdními typy jsou garonský a pyrenejský štěrk a jílovitý vápenec s nesmírně rozmanitými vlastnostmi. Jsou zde též četné úseky s těžkými půdami bohatými na jíl a nepropouštějícími vodu a kromě vinic jsou tu více patrné i jiné druhy zemědělské činnosti, než je tomu dále na jih, nicméně vinařství je dominantní - osázená plocha vinic tvoří asi 35% plochy poloostrova.

Médoc AOC je apelace (Appellation d'Origine Contrôlée) pro vína z vinařské oblasti Bordeaux na levém břehu ústí řeky Garonny, jež zahrnuje severní část vinařského pásu procházejícího celým poloostrovem. V rámci apelace Médoc jsou tyto subregiony: Haut-Médoc AOC, Margaux AOC, Listrac-Médoc AOC, Moulis-en-Médoc AOC, Saint-Julien AOC, Pauillac AOC Sain-Estéphe AOC. Teoreticky může být název apelace (Médoc AOC) použit pro veškerá vína vyrobená ve vymezené oblasti na poloostrově, ale praxi se však tato možnost využívá jen zřídka, neboť jednotlivé subapelace v rámci AOC Médoc mají mnohem vyšší prestiž.

Zobrazit

Médoc Počet produktů: 3

Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
 • 495 Kč

  Beaumont je víno s vůní plnou lesního ovoce, čokolády, vanilky a tabáku. V chuti opět dominují lesní plody a černý rybíz, pikantní koření a mladé dubové dřevo, je pěkně vyrovnaná a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena! Víno je aktuálně vyprodáno, ale už jsme objednali ze 'chateau' další zásobu. Sledujte naše...

  495 Kč
 • 375 Kč

  Les Tours de Beaumont je 'druhé víno' Chateau Beaumont. V chuti a vůni dominují, podobně jako u 'prvního vína', lesní plody a černý rybíz, pikantní koření a mladé dubové dřevo, je pěkně vyrovnaná a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena!

  375 Kč
 • 404 Kč  425 Kč  -5%

  Chateau Poitevin je plné víno s chutí a vůní zralého lesního ovoce a  ušlechtilého dřeva, harmonické a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena!

  404 Kč  425 Kč  -5%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne