Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Les Tours de Beaumont 2016, Cru Bourgeois Superieur

X1603

Nový produkt

Les Tours de Beaumont je 'druhé víno' Chateau Beaumont. V chuti a vůni dominují, podobně jako u 'prvního vína', lesní plody a černý rybíz, pikantní koření a mladé dubové dřevo, je pěkně vyrovnaná a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena!

Více informací

375 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 338 Kč Až do 225 Kč

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvarubínová
Vůněcítíme zralé lesní bobule, vanilku a černý čaj
Chuťvíno má středně plné tělo, na patře cítíme zralé lesní plody a černý rybíz, pikantní koření a v závěru jemné třísloviny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2016
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z červeného masa a hub, těstovinám s masem nebo vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Vinice, které v jednom celku obklopují samotný zámek, mají celkovou osázenou rozlohu přibližně 110 hektarů. Nachází se v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (levý břeh řeky Garonny nedaleko jejího ústí), půda je převážně štěrková s naplaveninami, průměrné stáří keřů je asi 20 roků. Osázené odrůdy: dominují odrůdy Cabernet Sauvignon a Merlot se zhruba stejnou rozlohou, doplňuje je Cabernet Franc a Petit Verdot s a několika procenty výsadby.

Výroba

V polovině července probíhá probírka hroznů, sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích mezi 29.9. až 20.10. počínaje odrůdou Merlot a následně Cabernet Sauvignon a Petit Verdot. Složení odrůd v tomto ročníku: 55% Cabernet Sauvignon, 45% Merlot a žádný Cabernet Franc. Po fermentaci proběhlo zrání v nových barrique soudcích po dobu 4 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Château Beaumont je obecně jedno z nejpopulárnějších vín kategorie cru bourgeois. Leží nedaleko od Girondy mezi Margaux a Saint Julienem a nese jméno hraběte Beaumonta, někdejšího majitele Ch. Latour. Zámek byl postaven v elegantním mansardovém stylu v roce 1854, od té doby vystřídal 12 majitelů. Château Beaumont nyní patří z poloviny firmě GMF-Suntory-Ethias a z druhé poloviny nápojovému gigantu Castel. Nové osázení vinic v 90. letech a renovace sklepa (rok 2000) dokumentují úspěšnou kombinaci tradice a nových technologií. Château Beaumont získalo v roce 2004 certifikaci "Agriculture Raisonée" (trvale udržitelné zemědělství) a „Terra Vitis“ symbolizující jeho důraz na ochranu životního prostředí a zdraví.

S konceptem 'druhého vína' přišla velká vinařství (Grand Cru Clasée) - hrozny z nových výsadeb nebo z tratí, kde se daný rok neurodily hrozny vhodné pro 'první' - 'vlajkové víno' z chateau, jsou použity pro výrobu 'druhého vína' s o něco nižší kvalitou, ale stále na úrovni, která nedevalvuje jméno daného chateau. A také s nižší cenou, která je příjemná. Zpravidla platí, že poměr výkon/cena je u druhých vín výhodnější než u prvních vín z daného chateau :-)

Produkce

Asi 100,000 lahví (8,500 bedýnek) 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne