Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Les Tours de Beaumont, Cru Bourgeois Superieur

Les Tours de Beaumont 2016, Cru Bourgeois Superieur

X1603

Nový produkt

Les Tours de Beaumont je 'druhé víno' Chateau Beaumont. V chuti a vůni dominují, podobně jako u 'prvního vína', lesní plody a černý rybíz, pikantní koření a mladé dubové dřevo, je pěkně vyrovnaná a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena!

Více informací

338 Kč s DPH

-10%

 375 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 330 Kč Až do 270 Kč
12 319 Kč Až do 675 Kč

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvarubínová
Vůněcítíme zralé lesní bobule, vanilku a černý čaj
Chuťvíno má středně plné tělo, na patře cítíme zralé lesní plody a černý rybíz, pikantní koření a v závěru jemné třísloviny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2016
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z červeného masa a hub, těstovinám s masem nebo vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Vinice, které v jednom celku obklopují samotný zámek, mají celkovou osázenou rozlohu přibližně 110 hektarů. Nachází se v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (levý břeh řeky Garonny nedaleko jejího ústí), půda je převážně štěrková s naplaveninami, průměrné stáří keřů je asi 20 roků. Osázené odrůdy: dominují odrůdy Cabernet Sauvignon a Merlot se zhruba stejnou rozlohou, doplňuje je Cabernet Franc a Petit Verdot s a několika procenty výsadby.

Výroba

V polovině července probíhá probírka hroznů, sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích mezi 29.9. až 20.10. počínaje odrůdou Merlot a následně Cabernet Sauvignon a Petit Verdot. Složení odrůd v tomto ročníku: 55% Cabernet Sauvignon, 45% Merlot a žádný Cabernet Franc. Po fermentaci proběhlo zrání v nových barrique soudcích po dobu 4 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Château Beaumont je obecně jedno z nejpopulárnějších vín kategorie cru bourgeois. Leží nedaleko od Girondy mezi Margaux a Saint Julienem a nese jméno hraběte Beaumonta, někdejšího majitele Ch. Latour. Zámek byl postaven v elegantním mansardovém stylu v roce 1854, od té doby vystřídal 12 majitelů. Château Beaumont nyní patří z poloviny firmě GMF-Suntory-Ethias a z druhé poloviny nápojovému gigantu Castel. Nové osázení vinic v 90. letech a renovace sklepa (rok 2000) dokumentují úspěšnou kombinaci tradice a nových technologií. Château Beaumont získalo v roce 2004 certifikaci "Agriculture Raisonée" (trvale udržitelné zemědělství) a „Terra Vitis“ symbolizující jeho důraz na ochranu životního prostředí a zdraví.

S konceptem 'druhého vína' přišla velká vinařství (Grand Cru Clasée) - hrozny z nových výsadeb nebo z tratí, kde se daný rok neurodily hrozny vhodné pro 'první' - 'vlajkové víno' z chateau, jsou použity pro výrobu 'druhého vína' s o něco nižší kvalitou, ale stále na úrovni, která nedevalvuje jméno daného chateau. A také s nižší cenou, která je příjemná. Zpravidla platí, že poměr výkon/cena je u druhých vín výhodnější než u prvních vín z daného chateau :-)

Produkce

Asi 100,000 lahví (8,500 bedýnek) 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne