Katalog

Povolené filtry:
  Výrobce
  Země původu
  Region
  Ročník
  Alkohol
  Archivace
  Ocenění
  Příležitost
  Obsah cukru
  Odrůda
  Bio

  Slevy

  Viognier

  Domovem odrůdy Viognier je oblast severní Rhony ve Francii. První zmínka o této odrůdě pochází z 2. poloviny 18 století . V minulém století došlo k výraznému ústupu a v 60. letech bylo posledních 8 hektarů vinic s touto odrůdou, ale 70. léta nastartovala návrat odrůdy nejen ve Francii ale i v mezinárodním měřítku včetně Itálie. Bobule odrůdy Vio...

  Domovem odrůdy Viognier je oblast severní Rhony ve Francii. První zmínka o této odrůdě pochází z 2. poloviny 18 století . V minulém století došlo k výraznému ústupu a v 60. letech bylo posledních 8 hektarů vinic s touto odrůdou, ale 70. léta nastartovala návrat odrůdy nejen ve Francii ale i v mezinárodním měřítku včetně Itálie. Bobule odrůdy Viognier zrají do sytě zlaté barvy, zrají poměrně pozdě a vína z nich bývají výrazně aromatická - zpravidla cítíme peckoviny - broskve a meruňky a květinové tóny - levandule, tymián nebo heřmánek.       

  Zobrazit

  Viognier Je zde 1 produkt.

  Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
  • 311 Kč  345 Kč  -10%

   Víno Matreca je kupáž tří tradičních odrůd střední Itálie a jedné 'importované' odrůdy, výsledkem je komplexní a vyvážené víno. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy z ryb a mořských plodů, z bílého masa nebo k výběru čerstvých sýrů.

   311 Kč  345 Kč  -10%
   Sleva!
  Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky

  Je Vám více než 18 let?

  Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

  Ano Ne