Slevy

Veltlínské červené

Veltlínské červené je velmi stará autochtonní odrůda pocházející patrně z území dnešního Rakouska (dle jiné hypotézy z alpského údolí Valtellina /francouzsky Valteline, německy Veltlin/ v Lombardii, poblíž hranic Itálie se Švýcarskem). Odrůda je na menších plochách vysazena v dolnorakouských vinařských oblastech Kamptal a Kremstal, kde poskytuje...

Veltlínské červené je velmi stará autochtonní odrůda pocházející patrně z území dnešního Rakouska (dle jiné hypotézy z alpského údolí Valtellina /francouzsky Valteline, německy Veltlin/ v Lombardii, poblíž hranic Itálie se Švýcarskem). Odrůda je na menších plochách vysazena v dolnorakouských vinařských oblastech Kamptal a Kremstal, kde poskytuje kvalitní odrůdová vína. Protože vyžaduje kvalitní plochy, které však vinaři osazují spíše populárnějšími odrůdami Veltlínské zelené nebo Ryzlink rýnský, plocha vinic osázených toto odrůdou neustále klesá - roku 1999 zde byla pěstována na 258 hektarech, roku 2009 již pouze na 193 ha.

Ve Státní odrůdové knize České republiky není odrůda zapsána a není ani odrůdou, povolenou k výrobě zemských vín, na našich vinohradech ji najdeme velmi vzácně. Pozor! – nejedná se o na Moravě populární víno ‘Večerka’, ta se skrývá za oficiálním názvem Veltlínské červené rané. :-)

Zobrazit

Veltlínské červené Počet produktů: 3

Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne