Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada 'barevných' bílých vín

VM21071

Nový produkt

V červencové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých odrůdových vín, jejichž název zní 'barevně'. Ochutnejte a najděte si tu svoji oblíbenou 'barvu' u bílých odrůd :-) 

Více informací

1 575 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 525 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původu2x Itálie a 4x Rakousko
Region1x Friuli-Venezia Giulia, 1x Veneto a 2x Burgenland, 2x Weinviertel
Barva6x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio1x BIO
Obsah cukruSuché
OdrůdaMuškát žlutý, Ribolla Gialla, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Veltlínské zelené a Veltlínské červené
Ročník3x 2019 a 3x 2020
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín
Oceněníviz popis jednotlivých vín
PříležitostGastronomie
Jídloobvykle k lehké kuchyni - pokrmům z ryb a mořských plodů nebo bílého masa, zeleninovým salátům; detailní doporučení viz popis jednotlivých vín

Více informací

V červencové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti bílých odrůdových vín, jejichž název zní 'barevně'. Čtyři vína pochází z Rakouska, dvě z Itálie. Řada vín již získala ocenění v soutěži Prague Wine Trophy.

Ve výběru měsíce července se můžete těšit na tato vína:

Odrůda Veltlínské zelené: Grüner Veltliner „Classic“ 2019 (Weinviertel DAC)‚ vinařství Humer. Plné víno z nejlepších hroznů, i když zrálo v nerezovém tanku. Doporučujeme párování s jídlem nebo pro užití si vína 'jen tak' s výběrem čerstvých a středně vyzrálých sýrů. Velká zlatá medaile PWT 2020.

Odrůda Veltlínské červené: Roter Veltliner 2020 (qualitätswein)‚ vinařství Humer. Mladé čerstvé víno z raritní odrůdy (nesmíme si plést Veltlínské červené s u nás polpulární odrůdou ‚Večerka‘ – Veltlínské červené ranné). Výtečný společník jídlu, doporučujeme párování s pokrmy z masa, bílého i červeného.Zlatá medaile PWT 2020 pro předchozí ročník.

Odrůda Muškát žlutý: Gelber Muskateller2020 (qualitätswein)‚ vinařství Martin Reinfeld. Mladé příjemné víno vhodné jako společník k párování s jídlem - můžeme je párovat s jídlem od zeleninových salátů přes pokrmy z ryb a plodů moře, bílého masa až po výběr čerstvých a méně zralých sýrů nebo dezertům na závěr.Zlatá medaile PWT 2021.

Odrůda Ribolla Gialla (bez českého jména, „gialla“ = „žlutá“): Ribolla Gialla2019 (IGT Venezia Giulia)‚ vinařství Tenuta Beltrame. Lehké čerstvé víno, které si užijete se zeleninovým salátem, rybě nebo výběru čerstvých sýrů. Novinka v naší nabídce.

Odrůda Rulandské šedé: Pinot Grigio delle Venezie DOC 2019‚ vinařství Scriani. Pinot Grigio je v zahraničí nejznámějším 'italským' bílým tichým vínem. Zde můžeme ochutnat příjemné, lehké víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě  nebo méně výrazným úpravám drůbeže.Stříbrná medaile PWT 2021.

Odrůda Rulandské bílé: Weissburgunder2020 (BIO qualitätswein)‚ vinařství Judith Beck. Příjemné mladé víno, které má také dobrý archivační potenciál. Doporučujeme párování s drůbeží nebo středně výraznými jídly jako jsou těstoviny, rizoto nebo grilovaná zelenina.

PS: pokud nepovažujete „bílou“ za jednu z barev, nabízíme možnost výměny: namísto vína Weissburgunder 2020 dáme do sady víno Interdito 2020, Vinho Verde DOC („verde“ = „zelený“, denominaci Vinho Verde DOC najdeme tradičně na severu Portugalska. Název „zelené víno“ byl původně odvozován ze zelenkavých tónů těchto mladých, svěžích, bílých vín; zajímavost: původně pouze vína bílá, v současnosti se setkáme také s víny v růžové a červené variantě.) z portugalského vinařství Monte Novo e Figueirinha. Lehké, příjemné víno s pikantní kyselinkou, výraznou mineralitou a příjemným ovocným aroma. Víno je vhodné k zeleninovým salátům, pokrmům z ryb a mořských plodů, čerstvým sýrům nebo jako společník pro posezení s přáteli. Napište svůj požadavek do poznámky k objednávce.

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

A nezapomeňte se podívat také na sesterskou Sadu červených 'barevných' vín! :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne