Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada bílých vín 'napříč Itálií od severu k jihu'

VM24062

Nový produkt

V červnové nabídce Vám přinášíme výběr šesti bílých odrůdových vín 'napříč Itálií od severu k jihu'. V sadě na Vás čeká šest bílých vín, po dvou ze tří regionů ze severu, středu a jihu Itálie. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 725 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 675 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region2x Furlánsko (Friulia-Venezia Giulia), Lazio a Apulie (Puglia)
Barva6x bílé
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio3x BIO
Obsah cukruSuché
OdrůdaFriulano, Ribolla Gialla, Malvasia del Lazio, Greco, Falanghina a Bombino Bianco
Alkoholviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT: 1x Regionální šampión, 3x Velká zlatá medaile, 1x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V této červnové nabídce Vám přinášíme výběr šesti bílých odrůdových vín 'napříč Itálií od severu k jihu'. V sadě na Vás čeká šest bílých vín, vždy po dvou ze tří vinařství reprezentující tři regiony ‚od severu k jihu‘: Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia) na severovýchodní hranici se Slovinskem, Lazio obklopující Řím ve středu a Apulie (Puglia) na samém jihu (‚podpatek italské boty‘). Ve zvýhodněném výběru měsíce června se můžete těšit na tato vína:

Rodinné vinařství Spolert z regionu Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia)

Ribolla Gialla 2020 (Friuli Colli Orientali DOC). Převážná část výsadby odrůdy Ribolla Gialla, nachází v regionu Friuli-Venezia Giulia. Další region kde se vyskytuje v nezanedbatelném množství je paradoxně na druhém konci Itálie - v regionu Apulie. Pod názvem Rebula se můžeme s touto odrůdou setkat v Slovinsku, které s regionem Friuli sousedí. Naše Ribolla Gialla je lehké čerstvé víno, které si užijete se zeleninovým salátem, pokrmem z ryb a mořských plodů nebo výběru čerstvých sýrů. PWT: Regionální šampión a Velká zlatá medaile.

Friulano 2020 (Friuli Colli Orientali DOC). Další typická odrůda severovýchodní Itálie, na rozdíl od předchozí odrůdy se odrůdy Friulano pěstuje i v sousedním regionu Veneto a trochu ještě v Lombardii. První zmínky o této odrůdě jsou ze 12. století, donedávna se nazývala „Tocai Friulano“ ale po soudním sporu vyvolaném Maďarskem, muselo být slovo „Tocai“ z názvu vypuštěno. Friulano je příjemné víno s plným tělem, které si užijete se pečenými předkrmy, omeletou, uzeninami nebo pokrmy z hub. PWT: Zlatá medaile.

Družstevní vinařství Cincinnato z regionu Lazio

Pantaleo 2022 (Lazio IGT Greco). Greco je starobylá bílá odrůda původem z Kampánie, kde se také v současnosti nejčastěji setkáme. Ale můžeme ji v menším měřítku nalézt v mnoha regionech jižní a střední Itálie, od Kalábrie až po Lazio. Podle regionu odrůda dává vína čerstvá až minerální nebo ovocná vína. Pantaleo je lehké a delikátní víno, které je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo těstovinám bez masa. PWT: Zlatá medaile (pro předchozí ročník).

Puntinata 2022 (Lazio IGT Malvasia del Lazio). Původní odrůda z regionu, známá také jako „skvrnitá Malvasia“ (Malvasia Puntinata – odtud název našeho vína) kvůli skvrnám na povrchu hroznů, které získávají nádhernou transparentní barvu vosku. Odrůda  dává lehká vína s příjemným ovocným aroma. Víno Puntinata je vhodné k těstovinám bez masa nebo rizotu.  PWT: Zlatá medaile (pro předchozí ročník).

Rodinné vinařství Cantina Ariano z regionu Apulie (Puglia)

Sogno di Volpe Bianco 2021 (Puglia IGT Bombino Bianco). Odrůda Bombino Bianco je rozšířena ve většině regionů střední a jižní Itálie a dává lehká čerstvá vína s příjemnou aromatikou a nižší kyselinkou, vhodná k letnímu posezení a gastronomii – je ideálním partnerem k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo k sýrům s jemnou chutí, obzvláště čerstvým sýrům z ovčího mléka. BIO. PWT: Velká zlatá medaile.

Falanghina 2021 (Puglia IGT Falanghina). Falanghina je další odrůda patřící mezi staré italské odrůdy, její kořeny sahají až do antické doby. Podle některých pramenů je Falanghina totožná s odrůdou Falernian, která byla nejoblíbenější odrůdou v antické době. Od počátku tisíciletí opět získává na popularitě mezi italskými vinaři. Můžeme se s ní setkat ve dvou regionech: Apulii a Kampánii, v ostatních pouze sporadicky. Doporučujeme k pokrmům z ryb a bílého masa a čerstvým (zvláště kozím) sýrům. BIO. PWT: Velká zlatá medaile.

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Pokud máte zájem o ‚vyváženou‘ sadu tři bílých a tří červených vín, nabízíme Vám tuto sadu šesti odrůdových vín ‚napříč Itálií od severu k jihu‘ :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne