Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Falanghina Le Masciare 2021, Irpinia DOC

L524

Nový produkt

Víno Falanghina se představuje výrazným aroma květů středomořských keřů, na patře cítíme jemnou chuť citrusů a tropického ovoce v kombinaci s příjemnou mineralitou a kyselinkou. Výtečné k rybám a mořským plodům, bílému masu, zeleninovým salátům nebo čerstvým sýrům.   

Více informací

311 Kč s DPH

-10%

 345 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 311 Kč Až do 104 Kč
6 293 Kč Až do 311 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionKampánie
Barvaslámově žlutá se zelenavými odlesky
Vůněve vůní cítíme intenzivní a dlouhotrvající kombinaci květinových vůní, ve které převládají středomořské keře a květiny
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaFalanghina
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Pescosupo v městečku Paternopoli, sopečný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 500 m.n.m., průměrné stáří keřů asi 10 roků; podloží je směsí vápencových a jílovito-hlinitých půd s příměsí půd sopečného původu s velkým obsahem minerálních látek; vedení révy systémem guyot.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v druhém říjnovém týdnu. Hrozny byly nejdříve schlazeny na 10C po dobu 12 hodin a poté drceny a jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 18C po dobu 15 dnů a následné zrání po dobu 6 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po 2-3 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Falanghina patří mezi staré italské odrůdy, její kořeny sahají až do antické doby. Podle některých pramenů je Falanghina totožná s odrůdou Falernian, která byla nejoblíbenější odrůdou v antické době. Postupem času ustoupila do pozadí, ale od přelomu tisíciletí si k ní italští vinaři opět nachází cestu a plochy vinic osázené touto odrůdou neustále rostou, v současné době je celková plocha asi 3,000 ha, z toho asi 90% v Kampánii, odkud Falanghina historicky pochází, a dále jsou vinice v Apulii a v menší míře v Abruzzo. V dalších regionech se odrůdou Falanghina setkáme jen vzácně. A mimo území Itálie se Falanghina prakticky nevyskytuje.

Produkce

Asi 4,000 láhví

Další ocenění

Vínařství Le Masciare bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne