Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín 'napříč Itálií od severu k jihu'

VM24061

Nový produkt

V červnové nabídce Vám přinášíme výběr šesti odrůdových vín 'napříč Itálií od severu k jihu'. V sadě na Vás čekají tři bílá a tři červená vína, po dvou ze tří regionů ze severu, středu a jihu Itálie. Ať už bude svítit sluníčko nebo přijde studená vlna, budete mít při ruce vhodné víno. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 650 Kč s DPH

Namísto 1 982 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 600 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
Region2x Furlánsko (Friulia-Venezia Giulia), Lazio a Apulie (Puglia)
Barva3x bílé, 3x červené
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Bio3x BIO
Obsah cukruSuché
OdrůdaFriulano, Schioppettino, Malvasia del Lazio, Cesanese, Falanghina a Negromaro
Alkoholviz popis jednotlivých vín
OceněníPWT: 2x Velká zlatá medaile, 3x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V červnové nabídce Vám přinášíme výběr šesti odrůdových vín 'napříč Itálií od severu k jihu'. V sadě na Vás čekají tři bílá a tři červená vína, vždy jedno a jedno ze tří vinařství reprezentující tři regiony ‚od severu k jihu‘: Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia) na severovýchodní hranici se Slovinskem, Lazio obklopující Řím ve středu a Apulie (Puglia) na samém jihu (‚podpatek italské boty‘). Ať už bude svítit sluníčko nebo přijde studená vlna, budete mít při ruce vhodné víno. Ve zvýhodněném výběru měsíce června se můžete těšit na tato vína:

Rodinné vinařství Spolert z regionu Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia)

Schioppettino 2020 (Friuli Colli Orientali DOC). Odrůda Schioppettino je původní odrůda regionu Friuli-Venezia Giulia, v ostatních regionech Itálie se vyskytuje pouze sporadicky. První zmínky o odrůdě jsou ze 13. století, dříve poměrně hojná ale v průběhu 20. století téměř vymizela, nyní je opět na vzestupu (asi 154 hektarů). Naše Schioppettino je příjemné víno s plným tělem, které si užijete s uzeninami, pokrmy z červeného masa nebo výběru polozralých sýrů. PWT: Velká zlatá medaile.

Friulano 2020 (Friuli Colli Orientali DOC). Další typická odrůda severovýchodní Itálie, na rozdíl od předchozí odrůdy se odrůdy Friulano pěstuje i v sousedním regionu Veneto a trochu ještě v Lombardii. První zmínky o této odrůdě jsou ze 12. století, donedávna se nazývala „Tocai Friulano“ ale po soudním sporu vyvolaném Maďarskem, muselo být slovo „Tocai“ z názvu vypuštěno. Friulano je příjemné víno s plným tělem, které si užijete se pečenými předkrmy, omeletou, uzeninami nebo pokrmy z hub. PWT: Zlatá medaile.

Družstevní vinařství Cincinnato z regionu Lazio

Argeo 2021 (Lazio IGT Cesanese). Cesanese je starobylá odrůda původem z regionu Lazio, její počátky najdeme v již v antických dobách, kdy byla pěstována v okolí Říma. Dnes patří k nejrozšířenějším modrým odrůdám v regionu Lazio, částečně ji můžeme najít i v sousedních regionech Toskánsko a Umbrie. Víno se středně plným tělem je vhodné  k pokrmům z červeného masa i výrazným a k vyzrálým sýrům. BIO. PWT: Zlatá medaile.

Puntinata 2022 (Lazio IGT Malvasia del Lazio). Původní odrůda z regionu, známá také jako „skvrnitá Malvasia“ (Malvasia Puntinata – odtud název našeho vína) kvůli skvrnám na povrchu hroznů, které získávají nádhernou transparentní barvu vosku. Odrůda  dává lehká vína s příjemným ovocným aroma. Víno Puntinata je vhodné k těstovinám bez masa nebo rizotu.  PWT: Zlatá medaile (pro předchozí ročník).

Rodinné vinařství Cantina Ariano z regionu Apulie (Puglia)

Negroamaro 2019 (Puglia IGT Negroamaro). Odrůda Negroamaro je typická pro region Apulie, podle historiků sem byla opřivezena ještě v předhelénské době. Ačkoliv jméno odrůdy zdánlivě odkazuje na 'amaro' - 'hořký', spíše poukazuje na výrazně tmavou barvu hroznů. Víno je vhodné k vhodné k pokrmům italské kuchyně - lehčím úpravám červeného masa, obzvláště doporučujeme ke králičímu nebo telecímu masu, nebo k výběru středně vyzrálých italských sýrů. BIO. PWT: Zlatá medaile.

Falanghina 2021 (Puglia IGT Falanghina). Falanghina je další odrůda patřící mezi staré italské odrůdy, její kořeny sahají až do antické doby. Podle některých pramenů je Falanghina totožná s odrůdou Falernian, která byla nejoblíbenější odrůdou v antické době. Od počátku tisíciletí opět získává na popularitě mezi italskými vinaři. Můžeme se s ní setkat ve dvou regionech: Apulii a Kampánii, v ostatních pouze sporadicky. Doporučujeme k pokrmům z ryb a bílého masa a čerstvým (zvláště kozím) sýrům. BIO. PWT: Velká zlatá medaile.

Ochutnejte vína z různých odrůd, terroir a způsobů zpracování a najděte si to Vaše oblíbené! :-) 

Pokud jste ortodoxními příznivci bílých vín, nabízíme i čistě bílou sadu šesti bílých odrůdových vín ‚napříč Itálií od severu k jihu‘ :-)

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne