Kategorie

Slevy

Vinařství Cincinnato

Družstevní vinařství Cincinnato Cooperativa Agricola, které sdružuje zhruba 105 drobných vinařů s celkovou rozlohou vinic více než 550 hektarů, nalezneme v městě Cori ve středu oblasti Lazio, asi 40 km jihovýchodně od Říma. Družstvo se zaměřuje na produkci vín z tradičních odrůd regionu – Cesanese a Nero Buono v červených a Bellone, Greco a Malvasia Puntinata v bílých vínech.

Vinařství Cincinnato Cooperativa Agricola nalezneme v městě Cori ve středu oblasti Lazio, asi 40 km jihovýchodně od Říma. Družstvo se zaměřuje na produkci vín z tradičních odrůd regionu, základ produkce tvoří modrá odrůda Nero Buono a bílá odrůda Bellone, z každého z nich produkují tři varianty odrůdového vína, doplněné menší výměrou modré odrůdy Cesanese a bílých odrůd Greco a Malvasia Puntinata.


Vinařství Cincinnato je družstevní vinařství, k jehož založení došlo v roce 1947, kdy se místní vinaři spojili do družstva a to pojmenovali podle římského generála a diktátora z 5. století před Kristem (Lucius Quinctius Cincinnatus), který na vrcholu slávy a politické moci složil všechny veřejné funkce a odešel hospodařit na svoji farmu. Tato farma prý ležela v místě dnešního města Cori. V současné době družstvo tvoří 105 vinařských rodin, které se starají o vince v celkové rozloze 550 hektarů, z nichž více než 100 hektarů již přeslo na organickou produkci hroznů. Složení půdy na vinicích je buď vulkanického původu – v nížších polohách v údolích nebo vápencové půdy – na vinicích v horních partiích kopců.              


Dovezli jsme pro Vás široký výběr vín z produkce vinařství Cincinnato: pět červených a pět bílých vín, s výjimkou dvou cuvée, červeného (Raverosse, Cori DOC Rosso) a bílého (illirio, Cori DOC Bianco) jsou to povětšinou odrůdová vína v denominaci Lazio IGT: červená vína Ercole, Kora, Polluce (vše Nero Buono), Arcatura (Cesanese) a bílá vína Castore, Enyo (Bellone), Pantaleo (Greco) a Puntinata (Malvasia Puntinata).

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne