Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Ercole 2020, Lazio IGP Nero Buono

C402

Nový produkt

Ercole je harmonické víno s ovocným charakterem. Bylo vyrobeno ze starobylé odrůdy Nero Buono, která je v regionu Lazio 'doma' a pili ji již staří Římané. Víno je výtečné samotné nebo jako společník k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům.

Více informací

339 Kč s DPH

-7%

 365 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 329 Kč Až do 110 Kč
6 310 Kč Až do 329 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvaintenzivní rubínově červená
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaNero Buono
Ročník2020
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlok těstovinám s masem, pokrmům z červeného masa, i výrazným úpravám, nebo výběru vyzrálých sýrů

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic v okolí města Cori. Zpravidla se vinice nachází na úbočí sopečných kopců v nadmořské výšce od 200 do 250 metrů n.m. převážně s jižní orientací. Stáří keřů se liší podle vinice, od 15 do 25 roků, hustota keřů zpravidla 4,000 hlav na hektar; složení půdy je založeno na lávových a jílovitých půdách. Část vinic je v certifikovaném organickém režimu, ostatní v režimu integrované produkce bez umělého zavlažování a a minimem zásahů chemickými prostředky.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl mezi 25. září až 10. říjnem. Pro zpracování byly vybrány jen perfektně zralé hrozny, po jemném lisování proběhla fermentace na slupkách proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě (maximálně 23C) po dobu 12 dnů, následuje jablečno-mléčné kvašení také v nerezovém tanku. Zrání proběhlo v nových barrique soudcích z francouzského dubu po dobu asi 12 měsíců. Následovalo lahvování a ležení na lahvi dalších 8 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno je pojmenováno podle řecké podoby jména boha Herkula, antický chrám zasvěcený tomuto bohu stál právě v oblasti dnešního města Cori a jeho archeologické vykopávky patří mezi památky města. 

Víno Ercole je vyrobeno z odrůdy Nero Buono, starobylé modré odrůdy původem z regionu Lazio, konkrétně z oblasti současného města Cori (někdy se můžeme dočíst o "Nero Buono di Cori"). Odrůda dává vína s výrazně tmavou barvou, můžeme se setkat s odrůdovými víny nebo použitím v kupážích - nejčastěji s odrůdami Montepulciano a Cesanese , například ve víně Cori DOC - kde se uplatňuje jako tzv. barvířka. Používá se k výrobě především lehkých a delikátních vín, často odrůdových. Naše víno Ercole si zachovává ovocný charakter, ale je spíše komplexní, je výtečné samotné nebo jako společník k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění:

PWT 2022: Velká zlatá medaile pro Ercole 2017 za 90 bodů 

PWT 2020: Zlatá medaile pro Ercole 2016 za 89 bodů 

Další ocenění pro ročník 2017:

James Suckling: 90 bodů

Decanter 2020: 91 bodů

Vini Buoni 2021: 3 hvězdičky (ze 4)

Vitae. La Guide Vini 2021: 3 hvězdičky (ze 4)

Bibenda 2021: 4 hrozny (z 5)

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne