Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Pantaleo 2022, Lazio IGT Greco

C423

Nový produkt

Pantaleo je lehké a delikátní víno ze starobylé odrůdy Greco, kterou pili ji již staří Římané. Víno je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo těstovinám bez masa.

Více informací

275 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaGreco
Ročník2022
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlok pokrmům z ryb a mořských plodů nebo těstovinám bez masa

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z několika vinic v okolí města Cori, které nachází na vrcholech sopečných kopců v nadmořské výšce od 200 do 250 metrů n.m. Stáří keřů je 15 - 25 roků, hustota keřů 4,000 hlav na hektar; složení podloží je založeno na lávových půdách s vysokým obsahem popílku, díky kterému je porézní a vodě prostupná, a minerálních látek. Část vinic je v certifikovaném organickém režimu, ostatní v režimu integrované produkce bez umělého zavlažování a a minimem zásahů chemickými prostředky.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl 15. září. Po jemném lisování stál zchlazený mošt po dobu 24 hodin, následná fermentace proběhla v nerezovém tanku při nízké kontrolované teplotě (maximálně 15C) po dobu 12 dnů. Následuje ležení na kvasničních kalech po dobu 2 měsíců a zrání (vše v nerezovém tanku) po dobu asi 6 měsíců. Následuje lahvování a ležení na lahvi dalších 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno Pantaleo je vyrobeno z odrůdy Greco, starobylé bílé odrůdy původem z Kampánie, kde se také v současnosti nejčastěji setkáme. Ale můžeme ji v menším měřítku nalézt v mnoha regionech jižní a střední Itálie, od Kalábrie až po Lazio. Podle regionu odrůda dává vína čerstvá až minerální nebo ovocná vína. Takové je i naše víno Pantaleo. Víno je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo těstovinám bez masa.

Další ocenění

Pantaleo 2019

PWT 2021: Zlatá medaile

James Suckling: 90 bodů

Bibenda 2021: 4 hrozny (z 5)

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne