Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Castore 2022, Lazio IGT Bellone

C421

Nový produkt

Castore je lehké a delikátní víno ze starobylé odrůdy Bellone, která je v regionu Lazio 'doma' a pili ji již staří Římané. Víno je vhodné k zeleninovým pokrmům, rybám nebo těstovinám bez masa.

Poslední láhve.

Více informací

255 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvakrásná slámově žlutá
Vůnějemná směs ovocných a květinových vůní, cítíme zralé broskve nebo květy hlohu
Chuťčerstvá ovocná s minerálními tóny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaBellone
Ročník2022
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k zeleninovým pokrmům, rybám nebo těstovinám bez masa

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic v okolí města Cori. Zpravidla se vinice nachází na úbočí sopečných kopců v nadmořské výšce od 100 do 250 metrů n.m. převážně s jižní orientací. Stáří keřů se liší podle vinice, od 5 do 25 roků, hustota keřů zpravidla mezi 3,000 - 4,000 hlav na hektar; složení půdy je založeno na lávových a jílovitých půdách. Část vinic je v certifikovaném organickém režimu, ostatní v režimu integrované produkce bez umělého zavlažování a a minimem zásahů chemickými prostředky.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl mezi 10. - 15. září. Po jemném lisování stál zchlazený mošt po dobu 24 hodin, následná fermentace proběhla v nerezovém tanku při nízké kontrolované teplotě (maximálně 15C) po dobu 10 dnů. Následuje ležení na kvasničních kalech po dobu 2 měsíců a zrání (vše v nerezovém tanku) po dobu asi 6 měsíců. Následuje lahvování a ležení na lahvi dalších 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Jméno vína je odvozeno od mýtických dvojčat Castor a Pollux (italsky Castore a Polluce), antický chrám zasvěcený těmto dvěma bratrům stál právě v oblasti dnešního města Cori a jeho archeologické vykopávky patří mezi památky města. Podle Castora a Poluxe se také jmenuje souhvězdí Gemini, neboli Blíženci. Castor nemůže zůstat bez svého bratra, proto v produkci vinařství Cincinnato najdeme i červené víno nazvané Polluce :-)

Víno Castore je vyrobeno z odrůdy Bellone (také někdy nazývané Bellone Bianco), starobylé bílé odrůdy původem z regionu Lazio, kde se pěstovala již v antických dobách. V současnosti ji najdeme především na vinicích v blízkém okolí Říma. Odrůda produkuje velké hrozny se středně velkými bobulemi. Používá se k výrobě především lehkých a delikátních vín, často odrůdových. Takové je i naše víno Castore.

Další ocenění

Předcházející ročníky získaly tato ocenění:

Castore 2020

Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile 

Castore 2019

Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile 

Vinitaly 2020: 87 bodů

Vini Buoni 2021: 3 hvězdičky (ze 4)

Vitae. La Guide Vini 2021: 3 hvězdičky (ze 4)

Bibenda 2021: 3 hrozny (z 5)

Gambero Rosso 2021: 2 skleničky

Decanter 2020: 89 bodů

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne