Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Zvýhodněná nabídka měsíce - Sada vín z odrůd, které pili již staří Římané

VM2207

Nový produkt

V červencové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti vín z produkce vinařství Cincinnato z regionu Lazio. Vinařství Cincinnato se zaměřuje na pěstování lokálních odrůd, zpravidla starobylých, které pěstovali již staří Římané v době Antiky. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

Více informací

1 550 Kč s DPH

Namísto 1 750 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 500 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barva5x bílé, 1x červené
Vůněviz popis jednotlivých vín
Chuťviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
Odrůdabílá: Bellone, Greco, Malvasia del Lazio a kupáž těchto tří odrůd, červená: kupáž odrůd Cesanese, Nero Buono a Sangiovese
Ročník2019
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivaceviz popis jednotlivých vín
OceněníPrague Wine Trophy: 2x Velká zlatá medaile, 4x Zlatá medaile
PříležitostGastronomie
Jídloviz popis jednotlivých vín

Více informací

V červencové nabídce měsíce Vám přinášíme výběr šesti vín z produkce vinařství Cincinnato z regionu Lazio. Vinařství Cincinnato se zaměřuje na pěstování lokálních odrůd, zpravidla starobylých, které pěstovali již staří Římané v době Antiky. Věřím, že naše vína „která pili již staří Římané“ napomohou k Vašemu pohodovému létu :-)

Ve výběru měsíce července se můžete těšit na tato vína:

Castore 2022 (Lazio IGT Bellone)‚ lehké a delikátní víno ze starobylé odrůdy Bellone, která je v regionu Lazio 'doma' a pili ji již staří Římané. Víno je vhodné k zeleninovým pokrmům, rybám nebo těstovinám bez masa. 

Enyo 2019 (Lazio IGT Bellone)‚ plné víno ze stejné odrůdy jako předchozí víno a představuje vrchol produkce bílých vín vinařství. K výrobě byly použity nejlepší hrozny a víno dlouho zrálo v nerezovém tanku, několik měsíců na kvasničních kalech. Nejlépe si toto víno užijeme samotné, k jídlu je výtečné k pokrmům z ryb a bílého masa nebo těstovinám bez masa. Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile.

Pantaleo 2022 (Lazio IGT Greco)‚  lehké a delikátní víno ze starobylé odrůdy Greco, kterou dovezli staří Řekové ještě před zrodem antického Říma. Víno je vhodné k pokrmům z ryb a mořských plodů nebo těstovinám bez masa. Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile.

Puntinata 2022 (Lazio IGT Malvasia del Lazio)‚  lehké víno s ovocným aroma. Jméno vína je odvozeno od odrůdy - Malvasia del Lazio je také nazývána Malvasia Puntinata podle tmavých teček na slupce zralých hroznů. Víno je vhodné k těstovinám bez masa nebo rizotu. Prague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile.

Ke čtyřem bílým odrůdovým vínům jsem vybral dvě kupáže z lokálních odrůd, které jsou typické pro město Cori, ve kterém vinařství Cincinnato sídlí. V bílé a červené variantě:

Illirio 2022 (Cori DOC Bianco, kupáž z odrůd Bellone, Malvazia del Lazio a Greco)‚  lehké a delikátní víno s výrazným ovocným aroma. Víno je vhodné k těstovinám bez masa, pokrmům z ryb a mořských plodů nebo k zeleninovým salátům.

Raverosse 2018 (Cori DOC Rosso, kupáž z odrůd Nero Buono, Montepulciano a Cesanese)‚  víno s výrazným ovocným aroma, které zrálo v nových barrique soudcích. Víno je vhodné k polévkám, studeným předkrmům a pokrmům z bílého i červeného masa. Prague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile.

  

Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno :-) 

A pokud Vám náš výběr nevyhovuje a chtěli byste si vybrat svůj vlastní výběr měsíce, podívejte se na nabídku vinařství Cincinnato a sestavte si svůj kartón měsíce. A můžete přidat i další typické víno regionu Lazio – Frascati Superiore z vinařství Valle Vermiglia. Do poznámky přidejte „výběr měsíce“ a na faktuře Vám odečteme plošnou slevu 10% z publikovaných cen.

 

 

Obsah balení

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne