Kategorie

Slevy

Vinařství Valle Vermiglia

Rodinné vinařství Azienda Agricola Valle Vermiglia rodiny Massini najdeme v historickém městě Frascati, dnes je součástí velkého Říma. V oblasti Frascati byla réva pěstována již v před-antické době. Vinařství v současné době řídí Mario Masini, kterému pomáhá manželka Lorenza i nastupující generace. Vinařství pěstuje révu na 8 hektarech, ze kterých produkuje jediné víno – Eremo Tuscolano (Frascati Superiore DOCG), produkce je asi 40,000 láhví ročně.

Rodinné vinařství Azienda Agricola Valle Vermiglia rodiny Massini najdeme v historickém městě Frascati, dnes je součástí velkého Říma. V oblasti Frascati byla réva pěstována již v před-antické době. Od středověku půda v této oblasti patřila Církvi, zpravidla klášterům, která nechala vysazovat vinice a olivové sady pro zajištění finanční soběstačnosti a take získání prostředků pro výstavbu monumentů v centru Říma – například umělecky cenné a turisticky známé Piazza Navona a Fontána di Trevi byly vystavěny z takto získaných peněz.


Víno Frascati je typicky cuvée z tradičních bílých odrůd střední Itálie – Malvasia, Trebbiano a Bombino Bianco – a vždy patřilo mezi nejznámější bílá vína Itálie. Vzhledem k tomu, že historicky bylo toto víno pěstováno ‘v režii’ církve, ve 20. století v rámci všeobecného odklonu od náboženského života došlo i ke snížení popularity tohoto vína. Od 80. let vzniko hnutí na renezanci vína Frascati, ve kterém se angažoval Pietro Campili, majitel vinařství Valle Vermiglia, který se aktivně podílel na činnosti organizace Consorzio dei Vini Tipici (Asociace pro podporu typických lokálních vín), mimo jiné poslanec Parlamentu a ministr zemědělství v roce 1991, kdy mohl sám vyhlásit povýšení vína Frascati na úroveň DOC. Přesně o dvacet let později byla snaha hnutí korunována povýšením vína Frascati na úroveň DOCG a přidáním dodatku Superiore. V této době bylo již vinařství Valle Vermiglia stejně tak jako práce v hnutí Consorzio v rukou Mario Masini, vnuka Pietro Campili.


Mario řídí práci vinařství dodnes, vinařství produkuje asi 40,000 láhví vína Frascati Superiore ročně. Vinice jsou rozloženy převážně na svazích hory Monte Tuscolo v místech vinic patřících středověké poustevně, v našem vnímání spíše malému klášteru. A toto historické dědictví dalo jméno zde produkovanému vínu: Eremo Tuscolano (“eremo” = poustevna).

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky
  • 252 Kč  315 Kč  -20%
    Výprodej!

    Vína Frascati patří do 'zlatého fondu' italského vinařství, již staří Římané... Eremo Tuscolano na tuto tradici navazuje, vzniká na historických vinicích středověkého kláštera. Víno se představuje kombinací květinových a citrusových vůní a chutí v harmonii s příjemnou kyselinkou a mineralitou ze sopečné půdy, ze které pochází hrozny použité k jeho výrobě....

    252 Kč  315 Kč  -20%
Zobrazeno 1 – 1 z 1 položky

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne