Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Eremo Tuscolano 2020, Frascati Superiore DOCG

V301

Nový produkt

Vína Frascati patří do 'zlatého fondu' italského vinařství, již staří Římané... Eremo Tuscolano na tuto tradici navazuje, vzniká na historických vinicích středověkého kláštera. Víno se představuje kombinací květinových a citrusových vůní a chutí v harmonii s příjemnou kyselinkou a mineralitou ze sopečné půdy, ze které pochází hrozny použité k jeho výrobě.    

Více informací

252 Kč s DPH

-20%

 315 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 236 Kč Až do 236 Kč
6 221 Kč Až do 567 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvasvětle slámově žlutá se zelenými záblesky
Vůněbohatá komplexní směs citrusů, květinových vůní, sušených bylinek až po minerální tóny
Chuťharmonické víno s polo-plným tělem, ve víně cítíme chuť exotického ovoce - především citrusy, ale i sušené fíky, která je doplněna příjemnou kyselinkou, víno působí čerstvým dojmem, na patře má krátké trvání
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Malvasia del Lazio, Malvasia di Candia, Trebbiano Toscana, Trebbiano Giallo a Bombino Bianco
Ročník2020
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k široké paletě jídel - od předkrmů a polévek přes pokrmy z ryba korýšů, rizoto, těstoviny - typicky se špagetami alla-carbonara, salámy a studené nářezy až k lehkým úpravám masa - především drůbežího nebo telecího

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Monte Porzio Catone nacházející se na svahu hory Monte Tuscolo. Vinice se nachází v nadmořské výšce asi 600 m. n m., expozice je jiho-východní a jižní, vinice jsou průběžně obměňovány, stáří keřů se pohybuje mezi 10 a 45 roky. Půda je sopečného původu, bohatá na minerální látky.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, ruční sběr hroznů proběhl v prvním říjnovém týdnu. Fermentace při kontrolované teplotě probíhá v nerezovém tanku po dobu 30 dnů, stejně tak i zrání po dobu 6 měsíců, celou dobu na kvasničních kalech. Dále lahvování a ležení na lahvi 1 měsíc, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Výsledkem je čerstvé příjemné víno s kombinací vůní květů, sušených bylinek a citrusů. 

Zajímavost

V oblasti Frascati byla réva pěstována již v před-antické době. Historické město Frascati je dnes již součástí velkého Říma - jihovýchodně od centra. Řím je tak jedinou metropolí, kde je produkováno víno kategorie DOCG :-) Víno Frascati v dnešní podobě je typicky cuvée z tradičních bílých odrůd střední Itálie – Malvasia (M. dei Lazio a M. di Candia), Trebbiano (T. Giallo a T. Toscano) a Bombino Bianco – a vždy patřilo mezi nejznámější bílá vína Itálie.

Historicky bylo víno v této oblasti pěstováno ‘v režii’ církve. Půda patřila Církvi, zpravidla klášterům (to je případ i vinic patřících Valle Vermiglia), která nechala vysazovat vinice a olivové sady pro zajištění finanční soběstačnosti a také k získání prostředků pro výstavbu monumentů v centru Říma. Vzhledem k všeobecného odklonu od náboženského života ve 20. století došlo i ke snížení popularity vína Frascati. Od 80. let vzniklo hnutí na renezanci vína Frascati, ve kterém se silně angažovala a stále angažuje rodina majitelů vinařství Valle Vermiglia.

Frascati ročníku 2019 je cuvée postavené na odrůdě Malvasia dei Lazio (60%), ostatní čtyři odrůdy jsou ve víně obsaženy v podílu zhruba 10%. Výsledkem je výtečné víno k lehkým pokrmům - zeleninovým salátům, rybě a drůbeži ale především k mořským plodům. Lze jej též vhodně párovat s čerstvými sýry. Nevýhodou vína je, že ze sklenky a láhve mizí rychleji než jiná vína :-) 

Produkce

Asi 30,000 - 40,000 lahví ročně, podle ročníku.

Další ocenění

PWT 2020: Stříbrná medaile pro Eremo Tuscolano 2019

Předchozí ročníky záskaly ocenění:

Gambero Rosso: 3 skleničky pro víno ročníku 2018, 2017, 2016 a 2013, 2 skleničky pro víno ročníku 2015, 2014 a 2012

Vini Buoni d'Italia: ocenění "koruna" pro vína ročníku 2019, 2018 a 2017, "zlatá hvězda" pro víno ročníku 2015 a 2012, čtyři hvězdy pro víno ročníku 2013  

Luca Maroni, Vini Migliori Italiani: 93 bodů pro víno ročníku 2017, 92 bodů pro víno ročníku 2018, 91 bodů pro víno ročníku 2015, 90 bodů pro víno ročníku 2014,... 

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne