Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Fiano Le Masciare 2021, Fiano di Avelino DOCG

L521

Nový produkt

Víno Fiano di Avelino se představuje výrazným aroma tropického ovoce, příjemnou mineralitou a kyselinkou. Výtečné k rybám, bílému masu, zeleninovým pokrmům nebo čerstvým sýrům.   

Více informací

311 Kč s DPH

-10%

 345 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 311 Kč Až do 104 Kč
6 293 Kč Až do 311 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionKampánie
Barvajasná žlutá se zlatavými odlesky
Vůněve vůní cítíme kombinaci tropického ovoce a květinových vůní
Chuťvíno s plným tělem, na patře cítíme zralé tropické ovoce, znatelnou mineralitou a příjemnou kyselinkou, v závěru také náznak chuti pražených mandlí
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaFiano
Ročník2021
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Arianiello v městečku Lapio, sopečný svah s jižní a jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 500 m.n.m., průměrné stáří keřů asi 8 roků; podůoží je směsí vápencových a jílovito-hlinitých půd s příměsí půd sopečného původu s velkým obsahem minerálních látek; vedení révy systémem guyot.

Výroba

V červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v druhé polovině října. Hrozny byly nejdříve schlazeny na 10C po dobu 12 hodin a poté drceny a jemně lisovány. Fermentace při kontrolované teplotě 18C po dobu 15 dnů a následné zrání po dobu 6 měsíců proběhly v nerezovém tanku. Po 2-3 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Fiano je odrůda rozšířená v iižní Itálii. Podle některých zdrojů je tato odrůdy zmíněna již Pliniem Starším, ale není to obecně akceptováno. Zcela určitě je první písemná zmínka o odrůdě Fiano datována do 13. století. Do 19. století odrůda Fiano patřila v Kampánii mezi nejrozšířenější bílé odrůdy, ale během epidemie phyloxery došlo k devastaci celé výsadby a odrůda prakticky neexistovala. Až v 80. létech minulého století došlo k jejímu obrození a od té doby se odrůda Fiano vrátila na vinice jižní Itálie - kromě hlavního zastoupení v Kampánii ji najdeme také na Sicílii a v Apulii a dokonce vyrazila i do Nového světa, Fiano je poměrně populární v Austrálii.     

Produkce

Asi 7,000 láhví

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly následující ocenění v soutěži Prague Wine Trophy:

PWT 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro víno ročníku 2019

Vínařství Le Masciare bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne