Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Pannobile Weiss 2017

B721

Nový produkt

Pannobile je kupáž, která nejlépe vystihuje charakter daného ročníku. Pannobile ročníku 2017 je kupáž Rulandské bílé (Weissburgunder) s Chardonnay. Výtečné víno k drůbeži, telecímu nebo asijské kuchyni.

Více informací

491 Kč s DPH

-10%

 545 Kč s DPH 

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvasvětlejší žlutá až zlatavá
Vůněve vůni cítíme zralé ovoce - zralé hrušky a broskve . i květinové tóny
Chuťvíno má plné tělo, na patře je harmonické s jemnou kyselinkou, vrstevnaté - postupně objevujeme jednotlivé chutě - ovoce - zralé melouny, sadové ovoce jako ve vůni, cítíme i vliv dřevěných sudů; víno má dlouhé trvání na patře
BioAno
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Rulandské bílé a Chardonnay
Ročník2017
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2020: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovíno si můžeme užít 'jen tak( samo o sobě, ale je výtečné i k jídlu - těstovinám, pokrmům z bílého masa, z telecího nebo králičího masa, tepelně upravené zelenině

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z viniční trati Hintausere Acker nacházející se na břehu Neziderského jezera, na vinici nalezneme směs písčitých a humózních půd s příměsí štěrků.

Výroba

V polovině července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl v polovině září a pro další zpracování byly vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace proběhla v dřevěné kádi, ve které také víno zrálo po dobu 17 měsíců, celou dobu na kvasničných kalech. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pannobile je sdružení 9 vinařů, kteří sdílejí respekt k přírodě a tradičním postupům. Každý člen sdružení připraví jedno bílé a jedno červené víno (zpravidla se jedná o kupáže) "Pannobile", které nejlépe vystihují charakter daného ročníku. Aktuální bílé Pannobile z roku 2017 je kupáž Rulandské bílé (Weissburgunder) a Chardonnay. Výtečné víno k telecímu nebo asijské kuchyni, ale současně je dostatečně plné, aby i samostatně naplnilo Vaše chuťové vjemy. Víno má výtečný potenciál k další několikaleté archivaci.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Víno & Styl č. 89: 90 bodů

Předchozí ročníky:

Pannobile Weiss 2013 získalo ocenění: Wine&Degustation č. 9/2016 ocenilo toto víno 4 hvězdičkami. 

Falstaff - 92-94/100 bodů.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne