Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Pannobile Weiss 2013

Pannobile Weiss 2017

B721

Nový produkt

Pannobile je kupáž, která nejlépe vystihuje charakter daného ročníku. Pannobile ročníku 2017 je kupáž Rulandské bílé (Weissburgunder) s Ryzlink vlašský (Welschrizlink). Výtečné víno k telecímu nebo asijské kuchyni.

Více informací

491 Kč s DPH

-10%

 545 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 454 Kč Až do 546 Kč

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvasvětlejší žlutá až zlatavá
Vůněve vůni cítíme zralé ovoce - zralé hrušky a broskve
Chuťvíno má plné tělo, na patře je harmonické s jemnou kyselinkou, cítíme vliv dřevěných sudů, medové chutě; víno má dlouhé trvání na patře
BioAno
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Rulandské bílé a Chardonnay
Ročník2017
Alkohol13.0%
Archivace3 – 5 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z viniční trati Hintausere Acker nacházející se na břehu Neziderského jezera, na vinici nalezneme směs písčitých a humózních půd s příměsí štěrků.

Výroba

V polovině července došlo k ‚zelené sklizni‘ - probírce hroznů, ruční sběr hroznů proběhl v polovině září a pro další zpracování byly vybrány jen nejlepší hrozny. Spontánní fermentace proběhla v dřevěné kádi, ve které také víno zrálo po dobu 17 měsíců, celou dobu na kvasničných kalech. Následuje lahvování a ležení na lahvi alespoň 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pannobile je sdružení 9 vinařů, kteří sdílejí respekt k přírodě a tradičním postupům. Každý člen sdružení připraví jedno bílé a jedno červené víno (zpravidla se jedná o kupáže) "Pannobile", které nejlépe vystihují charakter daného ročníku. Aktuální bílé Pannobile z roku 2017 je kupáž Rulandské bílé (Weissburgunder) a Ryzlink vlašský (Welschrizlink). Výtečné víno k telecímu nebo asijské kuchyni, ale současně je dostatečně plné, aby i samostatně naplnilo Vaše chuťové vjemy. Víno má výtečný potenciál k další několikaleté archivaci.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročník 2013 získal ocenění: Wine&Degustation č. 9/2016 ocenilo toto víno 4 hvězdičkami. Falstaff - 92-94/100 bodů.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne