Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Raverosse 2018, Cori DOC Rosso

C405

Nový produkt

Raverosse, kupáž z odrůd Nero Buono, Montepulciano a Cesanese, je víno s výrazným ovocným aroma. Víno je vhodné k polévkám, studeným předkrmům a pokrmům z bílého i červeného masa.

Více informací

285 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 265 Kč Až do 120 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvarubínově červená s fialovými odlesky
Vůně intenzivní a harmonická vůně zralého červeného ovoce
Chuťvíno má středně plné tělo, je harmonické, na patře cítíme zralé červené ovoce
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Nero Buono, Montepulciano a Cesanese
Ročník2018
Alkohol13.0%
Archivace3 – 5 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice Raverosse nedaleko od města Cori. Vinice nachází v nadmořské výšce od 150 do 200 metrů n.m. s jižní a jihovýchodní orientací. Stáří keřů je přibližně od 10 do 20 roků, hustota keřů 4,000 hlav na hektar; složení podloží je založeno na vápencových a jílovitých půdách. Vinice je v režimu integrované produkce bez umělého zavlažování a a minimem zásahů chemickými prostředky.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl mezi 25. září až 10. říjnem. Pro zpracování byly vybrány jen perfektně zralé hrozny, po jemném lisování proběhla fermentace na slupkách v nerezovém tanku při kontrolované teplotě (maximálně 24C) po dobu 10 dnů, následuje jablečno-mléčné kvašení také v nerezovém tanku. Zrání proběhlo v nových barrique soudcích z francouzského dubu po dobu asi 8 měsíců. Následovalo lahvování a ležení na lahvi dalších 12 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno je pojmenováno podle vinice, ze které pochází hrozny na výrobu tohoto vína. V této lokalitě se stýkají sopečné kopce kopce z okolí města Cori s pohořím Lepini, kde převládají červené vápence.    

Víno Raverosse je kupáž ze tří tradičních modrých odrůd střední Itálie: Nero Buono (50%), Montepulciano (30%) a Cesanese (20%) a je výtečným společníkem k jídlu, doporučujeme je k polévkám, studeným předkrmům a pokrmům z bílého i červeného masa.

Ostatní ocenění

Předcházející ročníky získaly tato ocenění:

Raverosse 2017

Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile 

Bibenda 2021: 4 hrozny (z 5)

Raverosse 2016

Prague Wine Trophy 2020: Zlatá medaile 

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne