Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Polluce 2019, Lazio IGP Nero Buono

C401

Nový produkt

Poluce je harmonické víno s ovocným charakterem. Bylo vyrobeno ze starobylé odrůdy Nero Buono, která je v regionu Lazio 'doma' a pili ji již staří Římané. Víno je vhodné k pokrmům z červeného masa nebo těstovinám s masem.

Více informací

245 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 228 Kč Až do 103 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvarubínově červená s fialovými odlesky
Vůně intenzivní vůně červeného ovoce
Chuťvíno je harmonické a elegantní, na patře cítíme zralé červené ovoce
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaNero Buono
Ročník2019
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovhodné k pokrmům z červeného masa nebo těstovinám s masem

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z různých vinic v okolí města Cori. Zpravidla se vinice nachází na úbočí sopečných kopců v nadmořské výšce od 100 do 200 metrů n.m. převážně s jižní orientací. Stáří keřů se liší podle vinice, od 10 do 25 roků, hustota keřů zpravidla 4,000 hlav na hektar; složení půdy je založeno na lávových a jílovitých půdách. Část vinic je v certifikovaném organickém režimu, ostatní v režimu integrované produkce bez umělého zavlažování a a minimem zásahů chemickými prostředky.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl mezi 25. září až 10. říjnem. Po jemném lisování stál zchlazený mošt po dobu 24 hodin, následná fermentace na slupkách proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě (maximálně 24C) po dobu 10 dnů. Následuje jablečno-mléčné kvašení a zrání (vše v nerezovém tanku) po dobu asi 12 měsíců. Následuje lahvování a ležení na lahvi dalších 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Jméno vína je odvozeno od mýtických dvojčat Castor a Pollux (italsky Castore a Polluce), antický chrám zasvěcený těmto dvěma bratrům stál právě v oblasti dnešního města Cori a jeho archeologické vykopávky patří mezi památky města. Podle Castora a Poluxe se také jmenuje souhvězdí Gemini, neboli Blíženci. Polluce nemůže zůstat bez svého bratra, proto v produkci vinařství Cincinnato najdeme i bílé víno nazvané Castore :-)

Víno Polluce je vyrobeno z odrůdy Nero Buono, starobylé modré odrůdy původem z regionu Lazio, konkrétně z oblasti současného města Cori (někdy se můžeme dočíst o "Nero Buono di Cori"). Odrůda dává vína s výrazně tmavou barvou, můžeme se setkat s odrůdovými víny nebo použitím v kupážích - nejčastěji s odrůdami Montepulciano a Cesanese , například ve víně Cori DOC - kde se uplatňuje jako tzv. barvířka. Používá se k výrobě především lehkých a delikátních vín, často odrůdových. Takové je i naše víno Polluce, které je výtečným společníkem k pokrmům z červeného masa nebo těstovinám s masem.

Další ocenění

Předcházející ročníky získaly tato ocenění:

Polluce 2018

Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile 

Bibenda 2021: 3 hrozny (z 5)

Decanter 2020: 89 bodů

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne