Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Kora 2017, Lazio IGP Nero Buono

C404

Nový produkt

Kora, vrchol produkce červených vín, je plné harmonické víno ze starobylé odrůdy Nero Buono, která je v regionu Lazio 'doma' a pili ji již staří Římané. Víno je výtečné samotné nebo jako společník k výrazným pokrmům z červeného masa, zvěřiny nebo vyzrálým sýrům.

Více informací

495 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionLazio
Barvaintenzivní rubínově červená, se stárnutím vína se přidávají hnědavé tóny
Vůně harmonická a výrazná vůně zralého červeného ovoce s tóny čokolády a kůže
Chuťvíno má plné tělo, je harmonické, na patře cítíme zralé červené a lesní ovoce, v dlouhém závěru cítíme i kávu a kakao
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaNero Buono
Ročník2017
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlodoporučujeme ke všem úpravám červeného masa, s výjimkou těžkých omáček

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z nejlepších vinic v okolí města Cori. Zpravidla se vinice nachází na vrcholu nebo úbočí sopečných kopců v nadmořské výšce okolo 250 metrů n.m. převážně s jižní orientací. Stáří keřů se liší podle vinice, minimálně 25 roků, hustota keřů mezi 3,000 - 4,000 hlav na hektar; složení podloží je založeno na lávových půdách s vysokým obsahem popílku, díky kterému je porézní a vodě prostupná, a minerálních látek. Část vinic je v certifikovaném organickém režimu, ostatní v režimu integrované produkce bez umělého zavlažování a a minimem zásahů chemickými prostředky.

Výroba

Zelená sklizeň s výraznou redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl mezi 20. září až 10. říjnem. Pro zpracování byly vybrány jen perfektně zralé hrozny, po jemném lisování proběhla fermentace na slupkách proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě (maximálně 23C) po dobu 15 dnů, následuje jablečno-mléčné kvašení také v nerezovém tanku. Zrání proběhlo v nových barrique soudcích z francouzského dubu po dobu asi 24 měsíců. Následovalo lahvování a ležení na lahvi dalších 12 měsíců, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno je pojmenováno podle města Cori a vzdává hold místnímu terroir

Víno Kora je vyrobeno z odrůdy Nero Buono, starobylé modré odrůdy původem z regionu Lazio, konkrétně z oblasti současného města Cori (někdy se můžeme dočíst o "Nero Buono di Cori"). Odrůda dává vína s výrazně tmavou barvou, můžeme se setkat s odrůdovými víny nebo použitím v kupážích - nejčastěji s odrůdami Montepulciano a Cesanese , například ve víně Cori DOC - kde se uplatňuje jako tzv. barvířka. Používá se k výrobě především lehkých a delikátních vín, často odrůdových. Naše víno Ercole si zachovává ovocný charakter, ale je komplexní, je výtečné samotné nebo jako společník k výrazným pokrmům z červeného masa nebo vyzrálým sýrům.

Víno je lahvováno do nestandardních nízkých láhvích, obrázek vína je skutečný, nejde o zkreslení původního obrázku :-)  

Další ocenění

James Suckling: 91 bodů

Předchozí ročníky získaly následující ocenění:

Kora 2016 

Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile za 89 bodů

Annuario dei migliori vini italiani 2021 (Luca Maroni): 92 bodů

Vinitaly 2020: 87 bodů

Vitae. La Guide Vini 2021: 4 hvězdičky (ze 4)

Bibenda 2021: 4 hrozny (z 5)

Vini Buoni 2021: 4 hvězdičky (ze 4)

Vínařství Cincinnato bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne