Kategorie

Slevy

Vinařství Spolert

Rodinné vinařství Spolert najdeme v městečku Prepotto v regionu Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia), asi 10 km východně od města Udine – v podstatě leží přímo na hranici Itálie a Slovinska na spojnici měst Udine a Ljubljana. Počátek vinařství Spolert spadá do roku 2017, kdy manželé Riccardo a Faten Caliari převzali existující vinařství. Aktuálně vinařství Spolert obhospodařuje asi 8 hektarů vinic, na kterých hospodaří podle zásad organické produkce. Na vinicích najdeme především lokální odrůdy, které odráží charakter regionu. Produkce vinařství je asi 25,000 láhví ročně.

Rodinné vinařství Spolert najdeme v městečku Prepotto v regionu Furlánsko (Friuli-Venezia Giulia), asi 10 km východně od města Udine a 40 km severně od města Terst. Prepotto leží přímo na hranici Itálie a Slovinska, v podstatě na spojnici měst Udine a Ljubljana. Počátek vinařství Spolert spadá do roku 2017, kdy manželé Riccardo a Faten Caliari převzali existující vinařství. Riccardo pochází z vinařské rodiny, po studiu enologie se vydal ‘na zkušenou’ – nějakou dobu strávil ve vianřstvích v Kalifornii a poté zakotvil v region Montalcino, kde pracoval několik let, než se rozhodl začít pěstovat a vyrábět vlastní víno. “Po dlouhém hledání jsem v regionu Friuli-Venezia Giulia našel vznešené a ušlechtilé území, schopné nabídnout všestranná a komplexní vína s intenzivním otiskem terroir” říká Riccardo. Po zakoupení vinařství Riccardo a Faten postupně zrekonstruovali sklep a rozšířili plochu vinic.


V současné době vinařství Spolert obhospodařuje asi 8 hektarů vinic, na kterých hospodaří podle zásad organické produkce. Na vinicích najdeme především zástupce tradičních furlánských odrůd – v modrých Schioppettino di Prepotto a Refosco dal Penduncolo Rosso, v bílých Friulano a Ribolla Gialla. V menší míře zkousili vysadit i první mezinárodní odrůdu – Merlot. Produkce vinařství je asi 25,000 láhví ročně. Z produkce vinařství Spolert jsme pro Vás přivezli vína z ‘klasické’ řady nazývané “MIllenium”, která obsahuje odrůdová vína z lokálních odrůd ve formě, kerá “zdůrazňuje chuť a osobnost každé z těchto odrůd”: červené víno Schippettino di Prepotto a tři bílá vína – Friulano (v ‘klasickém’ provedení) a Friulano N (v ‘naturálním’ provedení – spontánní fernentace a bez filtrace) a Ribolla Gialla, všechna vína spadají do denominace Friuli Colli Orientali DOC. Věřím, že vína z typických odrůd severovýchodní Itálie budou pro Vás zajímavým zpestřením naší nabídky!

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne