Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Negroamaro Ariano 2019, Puglia IGP Negroamaro

A103

Nový produkt

Červené víno z odrůdy Negroamaro je ideální víno pro milovníky vín s plným tělem a výraznými tříslovinami. Víno je vhodné k vhodné k pokrmům italské kuchyně - lehčím úpravám červeného masa, obzvláště doporučujeme ke králičímu nebo telecímu masu, nebo k výběru středně vyzrálých italských sýrů. 

Více informací

325 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 293 Kč Až do 195 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionApulie
Barvarubínově červená s granátovými odlesky
Vůnězralého tmavého ovoce - ostružiny, višně - s tóny černého pepře a tabáku
Chuťvíno s plným tělem a dobrou strukturou tříslovin, příjemné s dlouhým trváním na patře
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaNegroamaro
Ročník2019
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Zlatá medaile a titul "Prague Gold"
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z rovinaté vinice, půda převážně jílovito-vápenitá.

Výroba

Ruční sklizeň probíhá v druhé polovině října. Po jemném lisování probíhá fermentace na slupkách po dobu asi 22 dnů, proběhlo jablečno-mléčné kvašení. Zrání probíhá v nerezovém tanku po dobu 8 měsíců. Následuje lahvování a další ležení na lahvi po dobu 4 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Řada 'I Classici' ("Klasika") představuje čtyři typické odrůdy Apulie a má za cíl být naším průvodcem regionem Apulie a jeho tradičními víny. Jedním z nich je červené víno z pradávné odrůdy Negroamaro - podle historiků byla tato odrůda přivezena na italský poloostrov ještě v předhelénské době. Ačkoliv jméno odrůdy zdánlivě odkazuje na 'amaro' - 'hořký', spíše poukazuje na výrazně tmavou barvu hroznů. Odrůda Negroamaro je zpravidla používána v kupážích, zde máme možnost ochutnat odrůdové víno. Ideální víno pro milovníky vín s plným tělem a výraznými tříslovinami. Víno je vhodné k pokrmům italské kuchyně – lehčím úpravám červeného masa a italským sýrům.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění 

Vínařství Cantina Ariano bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne