Kategorie

Slevy

Vinařství Ariano, Cantina

Vinařství Cantina Ariano se nachází v severní části Apulie, jednoho z nejjižněji položených regionů Itálie. Produkce vinařství zahrnuje odrůdy typické pro tuto oblast, konkrétně bílá vína z odrůd Bombino Bianco a Falanghina a červená vína z odrůd Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo. Rodina Ariano pěstuje víno v souladu s přírodou a s důrazem na minimální dopad na životní prostředí. Část produkce je certifikovaná v organickém režimu. 

Vinařství Cantina Ariano se nachází v severní části Apulie, jednoho z nejjižněji orientovaných regionů Itálie (když se podíváme na mapu Itálie, Apulie tvoří tzv. podpatek pověstné ‚italské boty‘). Pěstované odrůdy a charakter vín jsou odlišné od těch, na které jsme zvyklí ze severní nebo střední Itálie. Vína mají více slunečního svitu a tepla a méně vláhy než vína na severu, i základní vína mají zpravidla trochu více alkoholu, více aromatických látek a zpravidla méně tříslovin. Jsou prostě ...jiná. Typické odrůdy tohoto regionu jsou Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo mezi červenými víny, Bombino Bianco, Falanghina a Moscato mezi bílými víny.


Historicky patří Apulie mezi nejstarší vinařské regiony, kdy vinnou révu do oblasti přivezli a vysazovali již Féničané a následně i Řekové. Historie rodiny Ariano nesahá do antických dob, nicméně pěstují a produkují víno po mnoho generací. Pěstování a produkci vína v dnešním místě, rozkládajícím se zhruba na půl cesty mezi městy San Severo a Torremaggiore, lze vystopovat po dobu minimálně šesti generací. V současné době vede vinařství Attilio Ariano, který se soustředí na práci ve vinohradu, a pomáhají mu jeho dvě dcery Federica a Manuela, první z nich řídí práci ve sklepě a druhá zabezpečuje obchodní činnost a styk se zákazníky. Již delší dobu rodina Ariano pěstovala víno v souladu s přírodou a s důrazem na minimální dopad na životní prostředí. Přirozeným vývojem dospěli k certifikaci organické produkce (rok 1997), kterou vinařství používá pro některé řady vín, část vín zůstává ve formálně necertifikované produkci.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali vína několika řad představující bohatou škálu vín produkovaných v této oblasti, konkrétně bílá vína z odrůd Bombino Bianco a Falanghina a červená vína z odrůd Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo. Ochutnejte a posuďte, zda Vám tato vína chutnají tak jako zachutnala nám.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek
 • 325 Kč

  Elegantní bílé víno z odrůdy Falanghina se představuje výrazným ovocným charakterem, typickým pro tuto odrůdu a zdůrazněným zráním na kvasničných kalech. Ideální pro milovníky aromatických vín s výraznou kyselinkou. Doporučujeme k pokrmům z ryb a bílého masa a čerstvým (zvláště kozím) sýrům. 

  325 Kč
 • 325 Kč

  Červené víno z odrůdy Negroamaro je ideální víno pro milovníky vín s plným tělem a výraznými tříslovinami. Víno je vhodné k vhodné k pokrmům italské kuchyně - lehčím úpravám červeného masa, obzvláště doporučujeme ke králičímu nebo telecímu masu, nebo k výběru středně vyzrálých italských sýrů. 

  325 Kč
 • 565 Kč

  Víno z královské odrůdy regionu - Nero di Troia. K výrobě vína byly použity pouze nejvyzrálejší hrozny, které dají vínu plnost a ovocitý charakter. Doporučujeme k typické italské kuchyni - těstovinám s masem, houbovému rizotu, lehkým úpravám červeného masa nebo k středně vyzrálým sýrům. Anebo jen tak, pro příjemné posezení s vínem samotným. Poslední láhve.

  565 Kč
 • 325 Kč

  Víno z královské odrůdy regionu - Nero di Troia. K výrobě vína byly použity pouze nejvyzrálejší hrozny, které dají vínu plnost a ovocitý charakter s minimálním obsahem tříslovin. Doporučujeme k nepříliš výrazným pokrmům, které nepřebijí delikátní chuť vína, například houbovému rizotu, grilovanému jehněčímu nebo k středně vyzrálým sýrům. 

  325 Kč
 • 325 Kč

  Červené víno z odrůdy Primitivo je ideální víno pro milovníky ovocitých vín s přítomností tříslovin i výraznou kyselinkou. Pozor na vyšší obsah alkoholu! Univerzální partner k široké paletě pokrmů od špaget přes pečené vepřové až po vyzrálé sýry (ideální kombinace se sýrem pecorino).  Víno je vyprodáno. Brzy dovezeme nový ročník, sledujte naše Aktuality.

  325 Kč
 • 565 Kč

  Červené víno Passito z odrůdy Primitivo je ideální víno pro milovníky sladkých vín, ekvivalent vín slámových či ledových. Víno Passito je vhodné jako digestiv, k dezertům nebo k vyzrálým sýrům. Poslední láhve.

  565 Kč
 • 295 Kč

  Hrozny k výrobě vína Sogno di Volpe pochází z nejlepší vinice vinařství a k výrobě jsou použity jen nejlepší hrozny. Výsledkem je lehké čerstvé víno s příjemnou aromatikou a nižší kyselinkou, doporučujeme k pokrmům z ryb a mořských plodů a čerstvým sýrům, obzvláště z ovčího mléka, nebo k posezení ‚jen tak‘. 

  295 Kč
 • 236 Kč  295 Kč  -20%
  Výprodej!

  Růžové víno Sogno di Volpe z odrůdy Montepulciano patří k vrcholu produkce vinařství. Toto víno rosato se projevuje bohatou paletou ovocných vůní a je ideálním partnerem k širokému spektru jídel - k předkrmům, polévkám, zeleninovým salátům, pokrmům z ryb a mořských plodů až po úpravy bílého masa. 

  236 Kč  295 Kč  -20%
 • 295 Kč

  Červené (BIO) víno Sogno di Volpe z odrůdy Montepulciano patří k vrcholu produkce vinařství. Hrozny pochází z nejlepší vinice vinařství a k výrobě jsou použity jen nejlepší hrozny. Víno Sogno di Volpe Rosso se projevuje bohatou paletou ovocných vůní a je ideálním partnerem k omáčkám, grilovanému masu a zelenině nebo vyzrálým tvrdým sýrům.

  295 Kč
 • 1 475 Kč

  Červené (BIO) víno Sogno di Volpe z odrůdy Montepulciano patří k vrcholu produkce vinařství. Hrozny pochází z nejlepší vinice vinařství a k výrobě jsou použity jen nejlepší hrozny. Víno Sogno di Volpe Rosso se projevuje bohatou paletou ovocných vůní a je ideálním partnerem k omáčkám, grilovanému masu a zelenině nebo vyzrálým tvrdým sýrům. Nyní ve...

  1 475 Kč
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne