Kategorie

Slevy

Vinařství Ariano, Cantina

Vinařství Cantina Ariano se nachází v severní části Apulie, jednoho z nejjižněji položených regionů Itálie. Produkce vinařství zahrnuje odrůdy typické pro tuto oblast, konkrétně bílá vína z odrůd Bombino Bianco a Falanghina a červená vína z odrůd Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo. Rodina Ariano pěstuje víno v souladu s přírodou a s důrazem na minimální dopad na životní prostředí. Část produkce je certifikovaná v organickém režimu. 

Vinařství Cantina Ariano se nachází v severní části Apulie, jednoho z nejjižněji orientovaných regionů Itálie (když se podíváme na mapu Itálie, Apulie tvoří tzv. podpatek pověstné ‚italské boty‘). Pěstované odrůdy a charakter vín jsou odlišné od těch, na které jsme zvyklí ze severní nebo střední Itálie. Vína mají více slunečního svitu a tepla a méně vláhy než vína na severu, i základní vína mají zpravidla trochu více alkoholu, více aromatických látek a zpravidla méně tříslovin. Jsou prostě ...jiná. Typické odrůdy tohoto regionu jsou Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo mezi červenými víny, Bombino Bianco, Falanghina a Moscato mezi bílými víny.


Historicky patří Apulie mezi nejstarší vinařské regiony, kdy vinnou révu do oblasti přivezli a vysazovali již Féničané a následně i Řekové. Historie rodiny Ariano nesahá do antických dob, nicméně pěstují a produkují víno po mnoho generací. Pěstování a produkci vína v dnešním místě, rozkládajícím se zhruba na půl cesty mezi městy San Severo a Torremaggiore, lze vystopovat po dobu minimálně šesti generací. V současné době vede vinařství Attilio Ariano, který se soustředí na práci ve vinohradu, a pomáhají mu jeho dvě dcery Federica a Manuela, první z nich řídí práci ve sklepě a druhá zabezpečuje obchodní činnost a styk se zákazníky. Již delší dobu rodina Ariano pěstovala víno v souladu s přírodou a s důrazem na minimální dopad na životní prostředí. Přirozeným vývojem dospěli k certifikaci organické produkce (rok 1997), kterou vinařství používá pro některé řady vín, část vín zůstává ve formálně necertifikované produkci.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali vína několika řad představující bohatou škálu vín produkovaných v této oblasti, konkrétně bílá vína z odrůd Bombino Bianco a Falanghina a červená vína z odrůd Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo. Ochutnejte a posuďte, zda Vám tato vína chutnají tak jako zachutnala nám.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek
Zobrazeno 1 – 10 z 10 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne