Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Primitivo Passito Ariano 2019, Puglia IGP Primitivo

A108

Nový produkt

Červené víno Passito z odrůdy Primitivo je ideální víno pro milovníky sladkých vín, ekvivalent vín slámových či ledových. Víno Passito je vhodné jako digestiv, k dezertům nebo k vyzrálým sýrům.

Poslední láhve.

Více informací

565 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionApulie
Barvarubínově červená
Vůněve víně cítíme širokou paletu ovocných vůní - od vůní zralých třešní maraska přes rybíz až k vůním fialek a také jemného koření
Chuťv plném těle si vychutnáme elegantní kombinaci ovocných až džemových chutí s dlouhým aromatických závěrem na patře
BioAno
Obsah cukruSladké
OdrůdaPrimitivo
Ročník2019
Alkohol14.5%
Archivace5 - 8 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlok dezertům nebo vyzrálým sýrům (především plísňovým)

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z rovinaté vinice, půda převážně jílovito-vápenitá.

Výroba

Ruční sklizeň probíhá v první polovině října. Po sušení hroznů a jemném lisování probíhá fermentace na slupkách po dobu asi 22 dnů, proběhlo jablečno-mléčné kvašení. Zrání probíhá použitém sudu střední velikosti po dobu 8 měsíců. Následuje lahvování a další ležení po dobu 2 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

„Vino Passito“ je ekvivalent našeho slámového vína, před lisováním jsou již tak mírně přezrálé hrozny sušeny na závěsech, čímž získáme vysokou cukernatost moštu. Slámová vína známe zpravidla bílá, zde se setkáváme s červeným provedením a tudíž v projevu najdeme převážně ovocné chutě. 

Odrůda Primitivo původem pochází z oblasti dnešního Chorvatska, odkud byla na italský poloostrov přivezena v době římských výbojů. V současné době je odrůda Primitivo (ovšem pod jiným jménem: Zinfandel) široce rozšířena v zemích Nového světa, kam si ji s sebou brali italští emigranti. Ideální víno pro milovníky ovocitých vín s přítomností tříslovin i výraznou kyselinkou. 

Víno Passito je vhodné , jako digestiv, k dezertům nebo k vyzrálým sýrům.

Produkce

Asi 450 lahví (velikost 0,5 lt) ročně

Další ocenění 

Vínařství Cantina Ariano bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne