Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Nero di Troia Gold 2018, Puglia IGP Nero di Troia

A109

Nový produkt

Víno z královské odrůdy regionu - Nero di Troia. K výrobě vína byly použity pouze nejvyzrálejší hrozny, které dají vínu plnost a ovocitý charakter. Doporučujeme k typické italské kuchyni - těstovinám s masem, houbovému rizotu, lehkým úpravám červeného masa nebo k středně vyzrálým sýrům. Anebo jen tak, pro příjemné posezení s vínem samotným.

Poslední láhve.

Více informací

565 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionApulie
Barvaintenzivní červená s fialovými záblesky
Vůněve víně cítíme intenzivní směs vůní zralého černého ovoce s tóny lesních květů
Chuťvíno má plné tělo, na patře cítíme znatelné třísloviny, které ale nepřevažují nad ovocnými tóny (ostružiny), v závěru cítíme i kořenité chutě ušlechtilého dřeva, víno má dlouhý závěr
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaNero di Troia
Ročník2018
Alkohol13.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníDalší ocenění - viz popis vína
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlodoporučujeme k typické italské kuchyni - těstovinám s masem, houbovému rizotu, lehkým úpravám červeného masa nebo k středně vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice ve svahu s jihovýchodní orientací, půda je převážně jílovito-vápenitá s vápencovým podložím.

Výroba

Ruční sklizeň probíhá v druhé polovině října, pro další zpracování byly použity jen nejlepší hrozny z vybraných poloh. Po jemném lisování probíhá fermentace na slupkách po dobu asi 20 dnů, proběhlo jablečno-mléčné kvašení. Zrání probíhá v nových barrique soudcích po dobu 18 měsíců. Následuje lahvování a další ležení na lahvi po dobu nejméně 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Víno z královské odrůdy regionu - Nero di Troia. K výrobě vína byly použity pouze nejvyzrálejší hrozny, které dají vínu plnost a ovocitý charakter který je v souladu s tříslovinami a kořenitými chutěmi z ušlechtilého dřeva. Doporučujeme k typické italské kuchyni - těstovinám s masem, houbovému rizotu, lehkým úpravám červeného masa nebo k středně vyzrálým sýrům. Anebo jen tak, pro příjemné posezení s vínem samotným.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly ocenění na Prague Wine Trophy:

PWT 2018: Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro víno Il Nero ročníku 2015

PWT 2016: Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro víno Il Nero ročníku 2014

Vínařství Cantina Ariano bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne