Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Lugana DOC 2021

Lugana DOC 2022

S621

Nový produkt

Vína Lugana, odrůdové víno z lokální odrůdy Turbiana (také Trebbiano di Lugana), je čerstvé víno, vhodné k předkrmům, pokrmům z ryb nebo těstovinám.

Více informací

329 Kč s DPH

-10%

 365 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 310 Kč Až do 329 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionLombardie
Barvavýrazná slámově žlutá se zelenavými odlesky
Vůněpříjemná kombinace ovocných vůní, ve které dominují broskve a zralé máslové hrušky, doplněné květovými tóny
Chuťvíno je lehké a elegantní, na patře čerstvé s převahou ovocných chutí, v závěru cítíme lehkou mineralitu doplněnou tóny hořkých mandlí
BioAno
Obsah cukruSuché
OdrůdaTrebbiano di Lugana (Turbiana)
Ročník2022
Alkohol12.5 %
Archivace3 – 5 roků
PříležitostGastronomie
Jídlodoporučujeme k pokrmům z ryb, těstovinám nebo rizotu

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice na úbočí a vrcholu morénového kopce v městečku Lonato del Garda. Svahy s jižní až jihovýchodní orientací, stáří keřů od 5 do 15 roků; složení půdy je založeno na jílovitých půdách s příměsí štěrku a vápence. Poloha vinic blízko k a na vrcholu kopce společně s blízkostí velké vodní plochy jezera Garda zajišťují specifické mikroklima.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá v polovině července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v druhé polovině září. Před fermentací byly hrozny macerovány při snížené teplotě, vlastní fermentace proběhla v nerezovém tanku při přirozené teplotě po dobu 10 dnů. Následuje zrání v nerezovém tanku po dobu asi 3 měsíců, lahvování a ležení na lahvi další asi 3 měsíce, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pěstování vína v oblasti Lugana je datováno ještě před antické období - nejstarší archeologické nálezy ukazují až do doby bronzové. Samozřejmě v období antického Říma patřila Lugana mezi oblíbené produkční oblasti. V současné době v produkci vín v oblasti Lugana dominují dvě odrůdy: modré Gropello a bílá Turbiana, jinak též nayývaná Trebbiano di Lugana nebo Trebbiano di Soave. A právě odrůda Turbiana je použita k výrobě vína Lugana DOC. Lugana je lehké aromatické víno vhodné k předkrmům nebo pokrmům z ryb (i tučnějších), těstovinám nebo rizotu. 

Produkce

Asi 15,000 lahví ročně (asi 60% produkce vinařství).

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne