Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Chateau Francs Magnus 2017, Cru Bourgeois Superieur

X1702

Nový produkt

Francs Magnus je víno s vůní plnou lesního ovoce a kořenitých vůní ušlechtilého dřeva. V chuti opět dominují zralé černé lesní plody - borůvky a ostružiny, pikantní koření a mladé dubové dřevo, je pěkně vyrovnaná a tvoří tak jeden lahodný, dobře pitelný celek. Velmi dobrý poměr kvalita vs. cena!

Více informací

385 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 347 Kč Až do 231 Kč
12 327 Kč Až do 693 Kč

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvarubínově červená
Vůněbohatá kombinace vůní lesních plodů v kombinaci s kořenitými tóny z ušlechtilého dřeva
Chuťvíno má pěkné harmonické tělo, na patře cítíme opět zralé černé lesní ovoce - borůvky a ostružiny v kombinací s vanilkou a kořenitými tóny z barrique soudků, má polodlouhé trvání
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2017
Alkohol14.0%
Archivace5 - 8 roků
OceněníJames SUCKLING: 88/100
PříležitostGastronomie

Více informací

Vinice

Vinice o celkové rozloze asi 10 hektarů, které v jednom celku obklopují samotný zámek, se nachází v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (pravý břeh řeky Dordogne, nedaleko St. Emilion), půda je vápencové podloží se štěrkovými naplaveninami, průměrné stáří keřů je asi 25 roků. Osázené odrůdy: dominuje odrůda Merlot, kterou doplňují Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc s několika procenty výsadby.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích na přelomu září a října (Merlot) a do poloviny října (Cabernet Franc). Složení odrůd v tomto ročníku: 95% Merlot a 5% Cabernet Franc. Po fermentaci proběhlo zrání v nových i použitých barrique soudcích po dobu 6 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Produkce

Asi 60,000 lahví 

Další ocenění

Jane Anson (Decanter Mag): 87/100

Antonio Galloni (vinous.com): 89/100

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne