Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Chateau Le Boscq 2013, AOC St. Estephe

X1307

Nový produkt

Le Boscq je komplexní víno s vůní zralého červeného ovoce, čokolády, vanilky a tabáku. V chuti opět dominuje zralé červené ovoce, tabák a čokoláda a v závěru i pikantní koření a dubové dřevo. Víno s plným tělem, které tvoří jeden lahodný, dobře pitelný celek. Společník pro výjimečnou příležitost!

Více informací

695 Kč s DPH

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 646 Kč Až do 146 Kč
6 626 Kč Až do 417 Kč

Parametry

Země původuFrancie
RegionBordeaux
Barvaintenzivní rubínová
Vůněpřevládá zralé ovoce - třešně, švestky, cítíme i lékořici a kořenité tóny
Chuťv plném těle dominuje chuť zralého červeného ovoce, káva a čokoláda, na patře působí sametovým dojmem, v závěru se objevují příjemné třísloviny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Cabernet Sauvignon, Merlot a Cabernet Franc
Ročník2013
Alkohol12.5 %
Archivace10 - 12 roků
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlok pokrmům z červeného masa a výběru sýrů

Více informací

Vinice

Vinice se nachází se v malé nadmořské výšce s rovinným profilem (levý břeh řeky Garonny nedaleko jejího ústí), půda je převážně štěrková s naplaveninami, průměrné stáří keřů je podle vinice od asi 15 do 35 roků. Osázené odrůdy: převažuje odrůda Merlot s menším podílem odrůdy Cabernet Sauvignon, doplňuje je odrůdy Cabernet Franc s několika procenty výsadby.

Výroba

Na konci července probíhá probírka hroznů, sběr hroznů probíhal v několika fázích podle zralosti hroznů na jednotlivých tratích od konce září (Merlot) až do druhé poloviny října (Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc). Po fermentaci proběhlo zrání v nových barrique soudcích po dobu 12 měsíců, následuje lahvování a ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Historie Chateau Le Boscq sahá až do počátku 18. století. Vína Le Boscq jsou řazena mezi 'vína klasického Bordeaux stylu' a trvale se vyznačovala stabilní a vysokou kvalitou.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne