Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Tullum Pecorino DOCG 2019

R323

Nový produkt

Víno Tullum Pecorino se představuje plným tělem a vůní exotického ovoce a citrusových plodů. Výtečné k rybám, bílému masu i lehkým úpravám červeného masa nebo k výběru čerstvých a polozralých sýrů. 

Více informací

375 Kč s DPH

-5%

 395 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 367 Kč Až do 83 Kč
6 356 Kč Až do 237 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionAbruzzo
Barvasvětle slámově žlutá
Vůněbohatá kombinace květinových vůní s tóny exotického ovoce a citrusů a s kořenitými tóny (lékořice)
Chuťvíno má plné tělo, pěknou strukturu, na patře cítíme zralé ovoce - broskve, pomelo, máslový meloun, v dlouhém závěru cítíme i minerální tóny
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaPecorino
Ročník2019
Alkohol13.5%
Archivace5 - 8 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostVychutnání vína 'jen tak'
Jídlok pokrmům z tučnějších ryb, bílého masa i lehkým úpravám červeného masa nebo k výběru čerstvých a polozralých sýrů doplněnému džemem, medem nebo sušenými meruňkami

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice ve městečku Tollo, mírný svah s jihovýchodní expozicí v nadmořské výšce asi 180 m.n.m.; půda je jílovito-alklická s velkým obsahem minerálních látek; mikroklima na vinici je pod vlivem nedalekého mořského pobřeží. Počet hlav na hektar: 1600 v tradičním vysokém uspořádání (tzv. "pergola abruzese"), stáří keřů 11 roků.

Výroba

Na začátku červenci probíhá zelená sklizeň, ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování proběhl v třetím týdnu září. Po druhém výběru hroznů a ručním odstopkování a podrcení hroznů byly hrozny jemně lisovány a následně byl mošt schlazen na 12C pro zamezení vzniku nekontrolované fermentace. Fermentace proběhla při kontrolované teplotě 16C po dobu 30 dnů, celou dobu byl mošt ve styku se slupkami. Poté bylo víno odděleno od slupek a dekantováno. Následovalo zrání po dobu 12 měsíců také při snížené teplotě v malých nerezových tancích. Po 6 měsíčním ležení na láhvi je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pecorino ("malá ovečka") je stará odrůda pěstovaná především ve východních regionech střední Itálie, Abruzzo a Marché. Hstorie odrůdy jde stovky let zpět, ale kvůli nízké výnosnosti byly nahrazována jinými odrůdami. V polovině 20. století se mělo za to, že odrůda Pecorino již zcela vymizela. V 80. letech bylo nalezeno několik hlav 'nějaké lokální odrůdy' v jedné zanedbané vinici. Výzkumem DNA bylo zjištěno, že se jedná o odrůdu Pecorino. Šťastnou shodou okolností v 90. letech přišlo období renezance tradičních odrůd a došlo k rozšíření i odrůdy Pecorino napříč střední Itálií.

Oblast Tullum je jednou z pouze dvou DOCG oblastí (ještě Offida v severněji položeném regionu Marche) pro odrůdu Pecorino. 

Vinařství Radica patřilo mezi průkopníky, kteří se na přelomu tisíciletí zasloužili o renezanci a znovu-vysazování odrůdy Pecorino v regionu Abruzzo.

Produkce

Asi 2,500 láhví

Další ocenění

Vínařství Vignetti Radica bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne