Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Welschriesling 2021

R224

Nový produkt

Ryzlink vlašský je středně plné víno, hrozny pochází ze dvou vinic s různým podložím, ze kterých získává jak příjemnou mineralitu tak i pěknou strukturu a aroma. Vhodný společník k párování s jídlem - od předkrmů přes pokrmy z ryb, bílého masa, těstoviny až po talíř středně vyzrálých sýrů na závěr.

Víno je vyprodáno, čekáme na nový ročník.

Více informací

255 Kč s DPH

Parametry

Země původuRakousko
RegionBurgenland
Barvažluto-zelená
Vůněve vůni cítíme citrusové plody v kombinaci s tóny lučního kvítí a příjemnou mineralitou
Chuťvíno má poloplné tělo je dobře strukturované a příjemné, na patře cítíme citrusové plody, mineralitu a také příjemnou kyselinku ve středně dlouhém závěru
Obsah cukruSuché
OdrůdaRyzlink vlašský
Ročník2021
Alkohol13.0%
Archivace2 - 4 roky
OceněníPrague Wine Trophy 2022: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlovýtečné ke studené kuchyni, předkrmům, zeleninovým salátům, pokrmům z ryb a bílého masa

Více informací

Vinice

Hrozny pochází ze dvou vinic Haidsatz a Ungerberg v katastru města Schutzen am Gebirge ve vinařské oblasti Leithaberg, vinice mají různé podloží - na Haidsatz převládá vápenaté a křídové podloží, zatímco na Ungerberg převládají pískové a štěrkové půdy příměsí břidlice. Většina keřů pochází ze výsadby staré 15 -20 roků doplněné mladší výsadbou. 

Výroba

Zelená sklizeň proběhla na počátku července, ruční sběr s výběrem hroznů proběhl v polovině září. Fermentace při řízené teplotě do 22C proběhla v nerezových tancích po dobu 10 dnů. Zrání na jemných kalech po dobu 6 měsíců s pravidelnou batonáží proběhlo také v nerezovém tanku, následuje lahvování a krátké ležení na lahvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Ryzlink vlašský je bílá odrůda, která je pěstována v zemích střední Evropy a západního Balkánu. Kromě názvu nemá nic společného s rozšířenější odrůdou Ryzlink rýnský. Původ odrůdy je nejasný - některé teorie jej kladou do Francie odkud se přes německé země (nutno dodat, že v současné době se v Německu skoro nevyskytuje) dostal až do Rakouska a dalších zemí regionu, další teorie klade původ odrůdy do Itálie, tomu odpovídá i český název odrůdy a také v několika dalších jazycích (Olaszrizlink, Riesling Italiko,...), v neposlední řadě je teorie, že se jedná o klon odrůdy Grasevina hojně rozšířené v Chorvatsku.

Odrůda dává typicky vína se zeleno-žlutým zbarvením, zpravidla lečí - ale v závislosti na půdních podmínkách mohou být i plnější - s příjemnými kyselinkami, v aroma můžeme najít květinové i ovocné vůně. Vína z ryzlinku vlašského jsou zpravidla určena ke konzumaci během několika roků, bez ambicí pro dlouholetou archivaci. Takový je i Ryzlink vlašský od Martina Reinfelda - doporučujeme ke konzumaci právě teď , ideálně jako společník k jídlu - od předkrmů až po pokrmy z bílého masa nebo k výběru středně vyzrálých sýrů.

Produkce

Asi 4,000 láhví ročně.

Další ocenění

Vínařství Martin Reinfeld bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021 a 2022.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne