Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Pribus 2015, IGT delle Venezie

B924

Nový produkt

Pribus je víno inspirované oxidativními víny z francouzského regionu Jura. Plné víno, které si užijete s výraznými úpravami ryb a bílého masa, tepelně upravenou zeleninou nebo výběrem sýrů. Vhodné též pro posezení s vínem 'jen tak'. Víno má dobrý potenciál pro další archivaci. 

Více informací

367 Kč s DPH

-7%

 395 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
6 356 Kč Až do 237 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionFriuli Venezia Giulia
Barvavýrazná světle slámová
Vůněintenzivní vůně vyzrálého ovoce s máslovými tóny
Chuťplné elegantní víno, na patře cítíme vyzrálé exotické ovoce společně s chlebovinkou a kořenitými tóny z ušlechtilého dřeva
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
Odrůdakupáž Friulano, Chardonnay a Verduzzo
Ročník2015
Alkohol13.5%
Archivace10 - 12 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2023: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovhodné k výrazným úpravám ryb, bílého masa a tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů, obzvláště s modrou plísní

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z 'cru' vinice Augusta v katastru obce Privano. Převážně rovinatý terén s malou nadmořskou výškou, asi 10-15 m.n.m., stáří keřů 25-30 roků, hustota keřů 3,300 hlav na hektar. Půda je převážně písčitá a jílovitá s vysokým obsahem minerálních solí, to spolu s výrazným vlivem blízkého moře (vzdáleného asi 15 kilometrů), vytváří výborný terroir pro pěstování vinné révy.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na přelomu června a července, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v první polovině září, období optimální zralosti jednotlivých odrůd.  Po šetrném lisování zůstal mošt ležet přes noc, aby došlo ke gravitačnímu vyčištění. Fermentace proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě 18-20C po dobu 12-15 dnů. Následovalo scelení a zrání v barrique soudcích po dobu asi 24 měsíců, celou dobu na kvasničních kalech. Poté byly víno umístěno zpět do nerezových tanků, kde čekalo na lahvování. Po lahvování víno leželo na láhvi dalších 12 měsíců, než bylo připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Pribus je kupáž založená na dvou typických odrůdách severovýchodní Itálie - Friulano a Verduzzo ve společnosti mezinárodní odrůdy Chardonnay. Pribus je víno inspirované oxidativními víny z francouzského regionu Jura, plné a prezentující se komplexní směsí chutí a vůní. Víno Pribus je vhodné především k výrazným pokrmům z ryb a bílého masa, tepelně upravené zelenině nebo výběru sýrů na závěr, především sýrům s modrou plísní. 

Doporučujeme pít při teplotě poněkud vyšší, než je u bílých vín běžné - zkuste 16-18C.

Produkce

Asi 2,500 lahví, jen v dobrých ročnících

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne