Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Výprodej! Pinot Grigio2019, Friuli DOC

Pinot Grigio Beltrame 2019, Friuli DOC

B922

Nový produkt

Pinot Grigio je v zahraničí nejznámějším 'italským' vínem. Zde můžeme ochutnat příjemné, lehké víno vhodné k zeleninovým salátům, rybě  nebo méně výrazným úpravám drůbeže.

Více informací

259 Kč s DPH

-25%

 345 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 242 Kč Až do 311 Kč
6 224 Kč Až do 725 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionFriuli Venezia Giulia
Barvasvětle slámová
Vůněintenzivní vůně tropického ovoce v kombinaci s květinovými tóny
Chuťlehké elegantní víno, harmonické, na patře cítíme vyzrálé tropické ovoce, příjemnou kyselinku a v dlouhém závěru i náznak pražených oříšků
Biovíno bylo pěstováno a vyrobeno podle zásad šetrného přístupu k přírodě ale bez oficiální certifikace
Obsah cukruSuché
OdrůdaRulandské šedé
Ročník2019
Alkohol13.5%
Archivace2 - 4 roky
PříležitostGastronomie
Jídlovíno Pinot Grigio je vhodné k rybám a mořským plodům, zeleninovým salátům a pokrmům z bílého masa

Více informací

Vinice

Hrozny pochází z vinice v katastru obce Privano. Převážně rovinatý terén s malou nadmořskou výškou, asi 10-15 m.n.m., stáří keřů okolo 25 roků, hustota keřů 4,000 hlav na hektar. Půda je převážně písčitá a jílovitá s vysokým obsahem minerálních solí, to spolu s výrazným vlivem blízkého moře (vzdáleného asi 15 kilometrů), vytváří výborný terroir pro pěstování vinné révy.

Výroba

Zelená sklizeň s redukcí hroznů probíhá na konci června, ruční sběr s výběrem hroznů pro další zpracování proběhl v druhém týdnu srpna. Po šetrném lisování zůstal mošt ležet přes noc, aby došlo ke gravitačnímu vyčištění. Fermentace proběhla v nerezovém tanku při kontrolované teplotě 18-20C po dobu 15 dnů. Následovalo zrání v nerezovém tanku po dobu asi 12 měsíců, lahvování a ležení na láhvi asi 4 měsíce, než bylo víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Rulandské šedé, v Itálii nazývané Pinot Grigio, se v Itálii prosadila nejvíce ze všech globálních odrůd. Dokonce je Pinot Grigio někdy považován za 'domácí' odrůdu italského vinařství :-) Víno Pinot Grigio je vhodné především k lehčím pokrmům - rybám a mořským plodům, zeleninovým salátům nebo úpravám bílého masa. 

Produkce

Asi 30,000 lahví ročně.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne