Kategorie

Slevy

Vinařství Giacomelli Anna Maria

Rodinné vinařství Anna Maria Giacomelli najdeme na předměstí městě Pistoia na severním okraji vinařské oblasti Chianti, jedné z tradičních historických produkčních oblastí regionu Toskánsko. V produkci vinařství najdeme tři vína – jedno víno Chianti DOCG a dvě vína IGT, po jednom červené a bílé. O práci ve vinařství se dělí trio mužů – majitel Alberto Beneforti, jeho syn Alessandro a enolog Marco Raffaelli.

Rodinné vinařství Anna Maria Giacomelli najdeme na předměstí městě Pistoia (v místě kde stávalo antické město Pistoia a kde se dodnes nachází řada monumentů z antické doby) na severním okraji vinařské oblasti Chianti, jedné z tradičních historických produkčních oblastí regionu Toskánsko. Historie vinařství sahá hluboko do středověku, kdy zde stála zemědělská usedlost patřící šlechtické rodině Vivarelli Colona. Na konci 18. století byla usedlost (tehdy již přestavěnou ze statku na venkovské sídlo šlechty – elegantní villa, která přežila staletí, ale bohužel byla kompletně zničena v půběhu 2. světové války) včetně pozemků zakoupena rodinou Giacomelli. Ve vlastnictví rodiny zůstává až dosud, pouze s aktuální změnou jména majitele – současný majitel vinařství Alberto Beneforti je synem ‚poslední nositelky rodového jména‘ Anna Maria Giacomelli, jejíž jméno vinařství nadále nese. Ve vinařství s Albertem pracuje ještě jeho syn Alessandro a Marco Raffaelli, oba vystudovaní enologové. 


Dnes k vinařství-farmě patří asi 20 hektarů půdy, z toho 6 hektarů zabírají vinice, všechny v produkční oblasti Chianti DOCG. Zbytek zabírají olivové háje a zemědělská půda pro pěstování obilovin, jak je zde tradicí. Ročně vinařství vyrobí do 45 tisíc láhví vína. Na vinicích jsou vysázeny odrůdy Sangiovese a v bílých Trebbiano a Malvasia, doplněné menším množstvím tradičních modrých odrůd Lanaiolo Nero a Colorino, globálních odrůd Merlot a Syrah a bílých odrůd Grechetto a globální Viognier.


V produkci vinařství najdeme tři vína – dvě červená a jedno bílé – a všechna tři jsme pro Vás přivezli. Samozřejmě nemůže chybět víno Chianti: Forramoro, Chianti DOCG, Sangiovese s menším množstvím tradičních odrůd Canaiolo, Ciliegiolo a Colorino. Dále víno Terre di Chiesina, Tuscany IGT Rosso, kupáž založená na Sangiovese doplněná menším množstvím globálních odrůd Merlot a Syrah – záměrně ‚deklasifikováno‘ do kategorie IGT. A konečně bílé víno Matreca, Tuscany IGT Bianco, kupáž Trebbiano, Malvasia, Grechetto a Viognier – opět kvůli použitým odrůdám ‚deklasifikováno‘ do kategorie IGT. Co mne u vinařství Giacomelli zaujalo je to, že vinař nechává vína zrát ve sklepě tak dlouho, dokud si není jistý, že vína jsou zcela vyzrálá a v optimální kondici. V dnešní uspěchané době, kdy u většiny vinařů vidíme tlak na to, aby se vína co nejdříve vyexpedovala do skladů obchodníků a tam případně dozrála a hlavně, aby uvolnila místo ve sklepě vínům nových ročníků, je toto unikátní přístup. Cožpak u vín červených – tady jsou ročníky 2013 a 2009 vzácně viděné, ale pochopitelné. Ale u vína bílého – zde je ročník 2014 nevídaný a skoro bych řekl i neuvěřitelný. A přesto si toto víno ponechalo svěžest a svým způsobem čerstvost... :-) 


Věřím, že rozšíření naší nabídky o vína z vinařství Giacomelli bude pro Vás zajímavým zpestřením a dalším ‚rozšířením obzorů‘ v poznávání darů vinařské Itálie.   

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek
 • 395 Kč

  Vina Chianti jsou - vedle vín Brunello a Vino Nobile - jedním z velkých vín Toskánska. Všechna tři víny jsou založena na odrůdě Sangiovese, která je dominantní odrůdou nejen Toskánska, a dává plná komplexní vína. Zde máme Chianti ve 'starém stylu', přidané odrůdy přidávají vínu na barvě a aroma. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou...

  395 Kč
 • 375 Kč

  Víno Matreca je kupáž tří tradičních odrůd střední Itálie a jedné 'importované' odrůdy, výsledkem je komplexní a vyvážené víno. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy z ryb a mořských plodů, z bílého masa nebo k výběru čerstvých sýrů. Víno je vyprodáno.

  375 Kč
 • 338 Kč  375 Kč  -10%

  Víno Terre di Chiesina je 'nepravé Chianti' - hrozny pochází z Chianti oblasti, ale kvůli použití cementových tanků při zrání namísto dřevěných sudů muselo být deklasifikováno. Víno je založeno na odrůdě Sangiovese s menším přídavkem odrůd Merlot a Syrah pro zvýraznění aroma a chuti. Doporučujeme toto víno k párování s pokrmy pro významnou gastronomickou...

  338 Kč  375 Kč  -10%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 3 z 3 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne