Kategorie

Slevy

Vinařství La Colombera

Z nabídky vinařství La Colombera jsme pro Vás vybrali vína z odrůd typických pro produkční oblast Colli Tortonesi - Croatina a Timorasso, z nich vinařství vytváří famózní vína, doplněná o vína Barbera a Nibbió. 

Vinařství La Colombera se nachází asi 2 km jihovýchodně od města Tortona, v samém středu produkční oblasti Colli Tortonesi (‚tortonské vrchy‘). Historie vinařství začala v roce 1937, kdy Renato, dědeček dnešní majitelky, přišel na statek Cascina Colombera. V té době se rodina ještě vinařstvím nezabývala, první vinice vysadili v 50. letech. V počátcích byla celá produkce hroznů prodávána jiným vinařům a vinařským družstvům. Plocha vinic postupně rostla a v 70. letech, tehdy již ve vinařství pracoval i Renatův syn Piercarlo, dosáhla úrovně, kdy se rodina rozhodla vybudovat sklep a vyrábět vlastní vína. Další mezník nastal v 90. letech, kdy vinařství začalo svá vína lahvovat, do té doby celou produkci prodávali ve formě stáčeného vína. Postupně také roste rozloha vinohradů, v současnosti dosahuje asi 22 hektarů. Kromě vinařství se rodina stále zabývá sadařstvím a výrobou potravinářskou výrobou, převážně v BIO kvalitě. Dnes už rodinnou firmu vede Piercarlo společně s dcerou Elisou.          


Podobně jako u dalších vinařů v oblasti Colli Tortonesi, základ produkce tvoří odrůdy Croatina a Timorasso doplněné odrůdami Barbera, Cortese a Nibió (klon odrůdy Dolcetto). V naší nabídce naleznete vína Croatina, Timorasso a Nibió, všechna jsou výtečná.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek
Zobrazeno 1 – 8 z 8 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne