Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Suciaja 2017, Colli Tortonesi DOC Rosso

L203

Nový produkt

Pokud máte zájem ochutnat raritní víno z málo pěstované odrůdy, máte zde jedinečnou šanci. Víno Suciaja z odrůdy Nibió se představuje ovocitým charakterem, doporučujeme k pečeným a grilovaným masům nebo středně vyzrálým sýrům. 

Více informací

425 Kč s DPH

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněve vůni převažují kořenité tóny doplněné o ovocné a květinové vůně - pepř, vanilka, tabák, červené ovoce,.. tyto vůně postupně přichází a zaměňují jedna druhou
Chuťvíno má plné tělo, dlouhotrvající třísloviny ale přesto na patře působí hladce až sametově a díky poměrně vysokému alkoholu, ale ne nepříjemně vystupujícímu, až sladkým dojmem
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2017
Alkohol15.0%
Archivace10 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Regionální šampión a Velká zlatá medaile, "Prague Regional Champion" a "Prague Premium Gold"
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlodoporučujeme k pokrmům z těstovin s masem, červeného masa nebo výběru sýrů na závěr

Více informací

Vinice

svah orientovaný jihozápadně, půda je převážně jílovitá

Výroba

Ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá na konci září. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku po dobu asi 20 dnů, následuje zrání v barrique soudcích po dobu 9 měsíců a v nerezovém tanku po dobu 9 měsíců. Po lahvování víno leží na lahvi po dobu 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Odrůda Nibió je blízce příbuzná s odrůdou Dolcetto, ale během let byla pěstována odděleně a je považována za samostatnou odrůdu. La Colombera je jedním ze tří (!) vinařství, která odrůdu Nibió pěstují. Pokud máte zájem ochutnat raritní víno z málo pěstované odrůdy, máte zde jedinečnou šanci. Víno Suciaja má výborný základ pro dlouhodobou archivaci.

Produkce

Asi 3,000 lahví ročně.

Další ocenění

Předchozí ročníky získaly tato ocenění:

Prague Wine Trophy 2020: titul Regionální šampión a Zlatá medaile pro ročník 2015

Prague Wine Trophy 2017: Zlatá medaile a titul "Prague Gold" pro ročník 2013

Prague Wine Trophy 2016: Stříbrná medaile a titul "Prague Silver" pro ročník 2012

Víno ročníku 2015 hodnoceno na Jižním svahu, březen 2020

Vínařství La Colombera bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne