Typ vína

Prohlédnuté produkty

Slevy

Elisa 2017, Colli Tortonesi DOC Barbera

L204

Nový produkt

Elisa je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, vynikající k pokrmům z červeného masa a vyzrálých sýrů. Nebo 'jen tak' k vychutnání vína samotného. Ideální partner k pečenému červenému masu a vyzrálým sýrům.

Více informací

383 Kč s DPH

-10%

 425 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 374 Kč Až do 153 Kč
6 361 Kč Až do 382 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaintenzivní rubínově červená
Vůněkomplexní aroma zralého ovoce, především ostružiny a třešně maraska, a švestkového džemu spolu s vanilkou a kořenitými tóny
Chuťkyselinka a třísloviny jsou v rovnováze, na patře cítíme hebkost vína, podobně jako ve vůni i na patře vychutnáváme v harmonii ovocné a kořenité chutě
Obsah cukruSuché
OdrůdaBarbera
Ročník2015
Alkohol15.0%
Archivace10 - 12 roků
Ocenění Prague Wine Trophy 2021: Velká zlatá medaile a titul "Prague Premium Gold"
PříležitostGastronomie
Jídlopečeným masům, těstovinám s masem nebo k vyzrálým sýrům

Více informací

Vinice

svah orientovaný jihozápadně, půda je převážně jílovitá

Výroba

Ruční sběr s výběrem nejlepších hroznů pro další zpracování probíhá na konci září. Fermentace na slupkách probíhá v nerezovém tanku po dobu asi 15 dnů, následuje zrání v barrique soudcích, z toho zhruba polovina nových, po dobu 14 měsíců a následně v nerezovém tanku po dobu 6 měsíců. Po lahvování víno leží na lahvi po dobu 6 měsíců, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi.

Zajímavost

Barbera je nejrozšířenější odrůda oblasti Piemont, touto odrůdou je osázeno více než 50% plochy vinic v Piemontu. Odrůda původně dávající vína nižší kvality pro každodenní pití, prodávané často bez lahvování, se v posledních dvou-třech desetiletích vypracovala na čelnou pozici mezi víny Piemontu. Elisa - víno je pojmenováno podle majitelky vinařství, která je zřejmě na tuto Barberu patřičně hrdá - je plné a harmonické víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu, vynikající k pokrmům z červeného masa a vyzrálých sýrů. Nebo 'jen tak' k vychutnání vína samotného. Vína z odrůdy Barbera se obvykle pijí spíše mladá, ale jsou i výjimky a právě víno Elisa patří mezi ta dlouhověká.

Elisa je jméno vinařky, takže srdečná záležitost? :-) 

Produkce

Asi 5,000 lahví ročně. 

Další ocenění

Víno ročníku 2015 bylo hodnoceno na Jižním svahu, leden 2019

Vínařství La Colombera bylo oceněno jako '5-hvězdičkové vinařství' („vynikající vinařství s nejvyšším standardem kvality vín“) za výsledky dosažené v soutěži Prague Wine Trophy pro rok 2021.

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne