Kategorie

Slevy

Vinařství Canina Davide

Piemontský patriot Davide Canina je původním vzděláním inženýr a vinařský nadšenec, který se postupným vzděláváním stal someliérem, nejdříve amatérským a od roku 2008 profesionálním. Davide se ujal i role négocianta a v úzké spolupráci s týmem spolupracovníků a vybranými vinaři napříč Piemontem vytvořil dvě řady vín reprezentujících produkci vín z typických piemontskych odrůd: řadu I PARCELLARI pro vysokou gastronomii a zvláštní příležitosti a řadu Cascina Luna pro běžnou gastronomii a ‚každodenní‘ konzumaci.

Piemontský patriot Davide Canina je původním vzděláním inženýr a vinařský nadšenec, který se postupným vzděláváním stal someliérem, nejdříve amatérským a od roku 2008 profesionálním. Postupně začal vyučovat enologii na vysoké škole v Asti a stal se ředitelem ASPI (Asociace profesionálních sommeliérů Itálie) pro oblast Monferrato. Mimoto je Davide také zodpovědný za tvorbu a udržování vinných listů několika ‚michelinských‘ restaurací napříč Piemontem.


Davide vždy vyznával myšlenku, že víno vzniká především na vinici a ve sklepě je možné jeho vlastnosti už jen utvrdit ale ne změnit. Z této myšlenky roce 2019 vznikl projekt I PARCELLARI (odvozeno od výrazu „parcella“ i u nás používaného) s motem „Un Vigneto – Una Parcella – Uno Vino“ vyjadřující pevné spojení vinice – viniční trať – víno. Davidovými partnery v projektu jsou Monica Pedrotto, Davidova dlouholetá životní partnerka, a Agostino Malvicino, tehdy ředitel konsorcia Produtti di Govone. Společně procházeli desítky vinařství napříč oblastmi Langhe, Roero a Monferrato, studovali mapy jejich vinic a viničních tratí, analyzovali složení půdy, vysázené odrůdy včetně klonů. Nakonec vytipovali vinční tratě ideální pro jednotlivé odrůdy, typické pro Piemont: Albarossa, Barbera, Grignolino, Nebbiolo a Ruche v červených a Chardonnay a Sauvignon v bílých vínech, u kterých se konzultacemi při práci na vinici i ve sklepě podílí na jejich konečné podobě.


Projekt I PARCELLARI přináší nádherná vína, která potěší milovníky velkých vín, ale každá mince má dvě strany – zde jde o to, že vína I PARCELLARI nejdou označit za ‚cenově dostupná‘. Tuto výtku Davide slyšel od samého počátku a následně vytvořil v podobném konceptu i druhý projekt Cascina Luna, který přináší vína určená pro zájemce o vína pěkná, přímočará a nekomplikovaná, se kterými se lze potěšit při běžné konzumaci, ať už v párování s jídly nebo jen tak pro příjemný zážitek s vínem bez nutnosti objevování mnoha vrstev a výrazů vína, které máme ve sklenici.


Dovezli jsme pro Vás dvě vína z řady I PARCELLARI: z červených Barbera „Parcella 563“ a z bílých Chardonnay „Parcella 146“. Když se Vám budou tato dvě vína líbit, dovezeme i zástupce dalších odrůd. Z řady Cascina Luna jsme přivezli čtyři vína, všechna červená: Barbera del Monferrato DOC, Dolcetto di Ovada DOC, Ovada DOCG a Vino Rosso (kupáž). Věřím, že rozšíření naší nabídky o tento výběr piemontských vín ‚z rukou‘ profesionála a současně nadšence Davide Canina bude pro Vás zajímavým zpestřením a dalším ‚rozšířením obzorů‘ v poznávání vinařské Itálie :-)   

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek
 • 266 Kč  295 Kč  -10%

  Barbera je elegantní víno vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od těstovin přes tepelně upravenou zeleninu až k pokrmům z červeného masa nebo výběru sýrů na závěr. Poslední láhve.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 246 Kč  265 Kč  -7%

  Víno Dolcetto příjemné víno s ovocitým charakterem vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - doporučujeme k těstovinám, tepelně upravené zelenině nebo lehčím úpravám červeného masa.

  246 Kč  265 Kč  -7%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%

  Toto víno je představitel 'šlechtické' denominace pro vína Dolcetto - Ovada DOCG. Elegantní víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 671 Kč  745 Kč  -10%

  Víno ve ‚francouzském stylu‘, doporučujeme milovníkům těžkých barikovaných vín. Víno lze párovat s výraznými pokrmy z ryb, vyzrálými sýry nebo si jej můžeme vychutnat samotné ‚jen tak‘.

  671 Kč  745 Kč  -10%
  Sleva!
 • 626 Kč  695 Kč  -10%

  Parcella 563 je elegantní víno, které je vhodné pro párování s téměř jakýmkoliv jídlem - od rizota nebo těstovin přes pokrmy z bílého masa až po úpravy červeného masa a zvěřiny nebo výběru vyzrálých sýrů na závěr. Ale nejlépe si je užijeme samotné při výjimečné příležitosti. Vhodné též k několikaleté archivaci.

  626 Kč  695 Kč  -10%
  Sleva!
 • 221 Kč  245 Kč  -10%

  Základní víno vinařství, kupáž odrůd Barbera a Dolcetto, harmonické ovocité víno vhodné k téměř jakémukoliv jídlu s výjimkou těžkých úprav červeného masa nebo zvěřiny. Doporučujeme zvláště k těstovinám a lehkým úpravám masa.

  221 Kč  245 Kč  -10%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne